Білорусь проти Росії в Євразійському союзі?

Чи загрожує Білорусі укладення Україною економічної асоціації з Європейським союзом? Чи зможе Мінськ протистояти тискові Москви, яка вимагає спільних «євразійських» заходів проти Києва? Оглядачі в Білорусі по-різному коментують перспективи після відмови країни підтримати вимогу Росії.Заява про те, що Білорусь днями разом з Казахстаном виступила різко проти пропозиції Росії про спільне запровадження імпортних мит на українські товари у зв’язку з планованим підписанням Україною економічної частини угоди про асоціацію з Євросоюзом, викликала неоднозначну реакцію білоруських коментаторів.

Як повідомляв член Ради Євразійської економічної комісії від Білорусі Сергій Румас, це сталося днями на засіданні цієї Ради. Мінськ із Астаною заявили Москві, що можливі загрози від євроінтеграції Києва наразі не оцінені, тому квапитися з таким рішенням не треба, бо до цього питання можна повернутися пізніше.

Аналітик: серйозної стратегічної загрози Білорусі не буде

Керівник білоруського аналітичного центру «Стратегія» Леонід Заїка заявив, що не бачить для Білорусі серйозної стратегічної загрози від підписання Україною асоціації з ЄС.

Борис Жаліба, економіст

​​Борис Жаліба вважає, що Білорусь буде поводити себе відносно України так, як це визначить Євразійський союз на чолі з Росією.

«Подвійна позиція Лукашенка відома. З одного боку, він підпорядковується Росії. А з іншого боку, він виступає за єдину Україну. Але якщо справа дійде до серйозних заходів із боку Євразійського союзу, то Білорусь буде робити стосовно України те, чого вимагатиме Росія. І мало що там Румас говорив», — вважає економіст.

Уже згаданий білоруський представник у Євразійській комісії Сергій Румас тим іноді також заявляв, що за відсутності консенсусу Росія, відповідно до нормативних документів Єдиного економічного простору під її егідою, має право запровадити мита самостійно. А віце-прем’єр-міністр Росії Ігор Шувалов після засідання Ради Євразійської економічної комісії в Сочі прямо заявив про готовність російського уряду односторонньо ухвалити рішення про «захист свого ринку» після підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС у повному обсязі. На це підписання очікують уже 27 червня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!