Томбінський: Доля безвізового режиму з ЄС — в руках української влади

Глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський головним відповідальним за долю безвізового режиму між Україною та ЄС бачить українську владу. «Ми перейшли від першого до другого етапу візового плану, який полягає у тому, що законодавчі рішення, ухвалені в останній час, будуть впроваджені у життя відповідними інститутами влади й будуть реалізовані відповідні процедури»,— сказав Томбінський в ефірі українського телеканалу Еспресо TV у середу, 25 червня.

Очільник представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що найбільшу роботу для введення безвізового режиму України з ЄС має провести українська влада. Ідеться про втілення прийнятих законів.

За словами Томбінського, чим швидше буде проведена імплементація нового законодавства, «тим швидше можна буде зробити оцінку чи всі управління діють, чи біометричні паспорти видаються, чи вони доступні, чи є обробка усіх даних осіб». Глава представництва ЄС в Україні нагадав, що безвізовий режим з ЄС сьогодні вже діє у сусідній для України країні — Молдові. «Тож чому б і Україні не почати цього робити якнайшвидше?» — сказав Томбінський.

23 червня Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ ухвалила рішення про перехід України до другої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму. У травні цього року український парламент ухвалив закони щодо вдосконалення сфери захисту прав біженців, боротьби з корупцією, діяльності омбудсмена із захисту персональних даних, а також протидії дискримінації в Україні. Саме ці рішення стали вирішальними в завершенні першої фази плану дій на шляху до безвізового режиму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!