НАТО на боці України, а Росію вважають загрозою для світу

Брюссель — НАТО не бачить бажання Росії повернутися до поваги своїх міжнародних зобов’язань. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен. Водночас, на нинішніх зустрічах голів дипломатичних відомств країн-союзниць, було вирішено створити три трастові фонди для підтримки безпеки та обороноздатності України. Голова українського МЗС Павло Клімкін, який брав участь у консультаціях, отримав запевнення держав НАТО, що вони — на боці його держави.

​​Незаконним сеператистським формуванням слід скласти зброю, а Росії треба припинити їхню підтримку та відкликати свої війська з-під українських кордонів. Такий заклик у середу вкотре пролунав з вуст держсекретаря США Джона Керрі.

Андерс Фоґ Расмуссен

​​«Росія порушила правила та зруйнувала довіру. Публічно називаючи НАТО «загрозою», насправді своїми незаконними діями в Україні Росія сама створила загрозу міжнародному порядку», — заявив голова Північноатлантичного альянсу, наголошуючи, що чекає від Москви чотирьох кроків. «По-перше: вдатися до ефективних та справжніх заходів для припинення дестабілізації України. По-друге, створити умови для реалізації мирного плану. По-третє, припинити підтримку озброєних сепаратистів, і останнє — припинити потоки зброї та бойовиків через свої кордони», — зазначив Расмуссен.

Трастові фонди НАТО зміцнюватимуть обороноздатність України

Керівник НАТО також зауважив, що «в України є чітке бачення того, як відбудувати свою сферу оборони та безпеки, та має виразну стратегію для розв’язання нинішньої кризи».

Про втрачену довіру також говорив у Брюсселі голова українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін. Зауваживши, що український уряд робить все можливе для виконання мирного плану Порошенка, він сказав, що провокації з боку терористів, які призводять до трагічних наслідків, дуже небезпечні для цих починань. Тому, позитивне рішення Ради федерації Росії про відкликання рішення щодо використання війська на українській території — це добре, але воєнна активність, що триває на кордонах, має невідкладно припинитися.

​​«Ефективний контроль на кордоні є виключно важливою передумовою для успішної реалізації мирних ініціатив президента України. Ми маємо зробити все можливе для припинення потоків, що йдуть через цей кордон. Ми працюємо над тим, щоб довіра збільшувалася, а не зменшувалася», — зауважив дипломат у відповідь на питання Радіо Свобода.

З огляду на це, Павло Клімкін додав, що Україна чекає від Росії й інших позитивних кроків.

Виступаючи в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, голова МЗС України Павло Клімкін також заявив, що країни альянсу мають намір створити три трастові фонди для підтримки сфери безпеки України та нарощування її оборонного потенціалу. Країни альянсу таким чином зміцнюватимуть українські збройні сили, для того, щоб армія могла захищати українську суверенність, кажуть в НАТО. «Пріоритети, наповнення цих фондів та шляхи їх використання будуть ухвалені вже найближчим іноді, і саме цього хотіла б Україна», — зазначив український міністр закордонних справ.

У НАТО часто заявляли, що не бачать відведення російських військ від кордону з Україною, про що заявляла Москва.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!