Страх перед санкціями Заходу змусив Путіна позбутися мандата – Гольц

У середу Рада федерації Росії скасувала свою ж постанову від 1 березня, яка дозволяла президентові використовувати російські Збройні сили на території України. Сенатори кажуть, що цей крок — позбавлення Путіна мандату на використання війська — буде допомагати покращенню російсько-українських відносин, але експерти відзначають, що по суті це майже не вплине на ситуацію. У Раді федерації не виключають, що до скасованої постанови можуть знову повернутися.

Скасуванню постанови Ради федерації передувало звернення президента Росії Володимира Путіна з проханням відкликати наданий йому дозвіл на використання Збройних сил Росії на українській території. У Кремлі пояснили, що рішення ухвалено у зв’язку з початком тристоронніх переговорів із врегулювання ситуації на сході України.

​​Військовий знавець, заступник головного редактора «Ежедневного Журнала» Олександр Гольц вважає, що причиною раптової «миролюбності» російського керівництва став страх перед новими серйозними санкціями і подальшим небажанням країн Заходу вірити на слово президенту Путіну.

«Сенс полягає в тому, що всі знають про те, що Володимир Путін майстер словесної еквілібристики, і нарешті йому просто перестали вірити на слово. Зрозуміло, що причина несподіваної «миролюбності» Путіна і Ради федерації полягає в страху перед санкціями з боку Заходу. Ніяких інших підстав для цього немає і ось та еквілібристика, яка супроводжувала це голосування, зайвий раз це показує. Потрібне якесь документальне свідчення, яке б доводило, що Росія не збирається як мінімум відправляти війська», — зазначає Гольц.

Владна вертикаль в дії

Рішення Ради федерації було повністю очікуваним, говорять експерти. За останній час важко пригадати випадок, коли б верхня чи нижня горіти російського парламенту відмовилися ухвалювати ініціативи президента Путіна. Як зауважив в інтерв’ю Радіо Свобода політолог Дмитро Орєшкін, це цілком вписується в поняття владної вертикалі.

«Вертикаль вся зводиться до повноважень виконавчої влади, тобто президента. І що він скаже, те й буде робити нижня палата, верхня палата, політичні партії, Конституційний суд. Інакше це ніяка не вертикаль, а ганебне демократичне суспільство європейського порядку, яке ми у себе в Росії бачити не бажаємо», — зауважує політолог.

Рішення Ради федерації відкликати постанову від 1 березня, яка дозволяла введення військ на територію України, підтримали 153 сенатори, один виступив проти. У високий палаті російського парламенту зазначили, що при необхідності можуть знову розглянути питання про застосування армії в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!