Як позбутися стресу після перегляду новин?

Слід обговорювати свої переживання з близькими та більше займатися творчістю. Саме так експерти радять знімати стрес, в якому українці живуть останні півроку. Про те, як не захворіти на депресію через інформаційну атмосферу страху та тривоги має знати кожен українець, наголошують фахівці.Ситуація в країні так чи інакше викликає в людини стрес і тривогу, незалежно від того, дивиться вона новини чи ні.

Такої думки дотримується психоаналітик Наталія Глухенька. На її думку, останні півроку українці живуть в інформаційній атмосфері війни, страху та безпорадності. Таким чином, порушується базова нестаток людини почуватися в безпеці, зазначає вона.

​​«Багато людей переживають депресивний стан — це нормально. Набагато краще, коли ми в такій непростій ситуації можемо в собі відстежувати основні стани: стан страху не може не викликати гнів, відчуття провини. Також злість на те, що ми не можемо з цим нічого зробити. Відчуття провини, що ми не в гарячій точці. Набагато гірше, коли людина не відчуває нічого, не переживає, коли каже «мені байдуже», — констатує фахівець.

Експерти радять психологічно прийняти той факт, що йде війна

Українцям потрібно усвідомити і змиритися з тим, що триває україно-російсько війна, і люди щодня гинуть. Так вважає директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак. На його думку, журналісти повинні об’єктивно інформувати про війну, не уникаючи реальних фактів, що можуть шокувати вразливу аудиторію.

«Суспільство повинно трансформуватися і почати жити в умовах тих жорстоких реалій, які є. Тому треба показувати все як є, нічого не приховувати, показувати ті жертви, які є», — зауважує Богдан Червак.

Він переконаний, що саме в такий спосіб медіа допомагають суспільству виробити інформаційний імунітет та акумулювати сили для подальшої боротьби. На думку соціального психолога Олега Покальчука, раніше український медіапростір створював почуття, що смерті взагалі не існує, а хвороби і негаразди існують десь у паралельному вимірі. Саме тому люди переживають шок від того, що війна дуже близько.

​​«Варто якісь речі прийняти як очевидні й тоді щонайменше вполовину зменшиться кількість прикрих емоцій, які виникають. Людина мала би не ототожнювати напряму події, про які вона чує або читає, із собою безпосередньо. Отаке дистанціювання допоможе людям зберегти рівновагу», — переконує соціопсихолог.

Малюйте та ходіть на концерти, радить психолог

На думку Наталії Глухенької, кращий спосіб позбутися стресу — обговорювати свої страхи та переживання. Психоаналітик переконана — якщо людина придушуватиме такі сильні емоції в час соціальних потрясінь, це обов’язково виллється в агресію стосовно рідних або колег.

«У таких ситуаціях завжди з’являється внутрішнє напруження, і цьому напруженню треба дати вихід. Хтось дає цей вихід через спів, хтось — через скандал із чоловіком. Якщо ви відчули, що вам хочеться сісти помалювати, а вам уже багато років — сядьте помалюйте, навіть якщо ви цього ніколи не робили», — радить психоаналітик.

Коли людина довгий час живе в стресі й не має куди викинути негативні емоції, то з іноді це може позначитись на її здоров’ї, зазначає психоаналітик. Наталія Глухенька також радить: слід періодично відгороджуватись від новин про війну, ходити в кіно та на концерти, як у мирний час.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!