Порошенко і Меркель обговорили підготовку конференції лідерів ФРН, України, Росії і Франції

Президент України Петро Порошенко у вівторок, 24 червня, провів телефонну розмову з федеральною канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, повідомляє офіційний сайт українського державного лідера. У центрі розмови стояла підготовка до чотиристоронньої телефонної конференції на рівні глав держав — Німеччини, України, Росії і Франції. Такий формат був започаткований під час спільної зустрічі лідерів чотирьох країн в Нормандії на початку червня цього року.

Президент України Петро Порошенко обговорив з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель підготовку до чотиристоронньої телефонної конференції на рівні глав держав — Німеччини, України, Росії і Франції.

Меркель висловила Порошенкові свою підтримку в зусиллях з реалізації мирного плану врегулювання ситуації на сході України та співчуття у зв’язку з загибеллю девʼяти українських військових під час падіння вертольоту під Словʼянськом у вівторок.

Порошенко, зі свого боку, наголосив на необхідності зустрічних кроків конфліктної сторони для успішної реалізації мирного плану. Серед них — блокування українсько-російського кордону, припинення нападів на українських військових, звільнення заручників, залучення інспекторів місії ОБСЄ до моніторингу ситуації на блок-постах, ідеться у повідомленні сайту президента.

Окремо Порошенко висловив сподівання на скасування Радою Федерації Росії постанови, що надає російському президенту право застосовувати армію на території України, вже в середу, 25 червня. Відповідне подання до верхньої горіти парламенту президент РФ Володимир Путін зробив у вівторок, 24 червня.

Порошенко, окрім того, провів чергову телефонну розмову з віце-президентом США Джо Байденом. Останній так само висловив свої співчуття українському главі держави через загибель військових під час трагедії під Словʼянськом. Президенти України та США під час розмови домовилися про координацію зусиль у час, що залишився до завершення режиму припинення вогню, з метою забезпечити повноцінну реалізацію мирного плану, повідомляє сайт українського президента.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!