Бойовики можуть вдарити по Харкову та Одесі – Гриценко

Бойовики можуть скоїти напади на Харків та Одесу, припускає колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко. За його словами, сепаратисти не збираються складати зброю, а переговори використовують лише для затягування часу та перегрупування сил. В інтерв’ю Радіо Свобода Анатолій Гриценко заявив, що навіть склад учасників переговорів свідчить про провал мирного плану.

— Буквально з першого дня мирний план президента Порошенка вже зірвано. Очевидно, що треба думати над планом «Б», який, як він заявив, детально опрацьований. Тому що відбулися переговори з терористами. Донецьку і Луганську «республіки» представляли ті люди, які віддавали накази, зокрема, знищувати український літак ІЛ-76, після чого 49 військових загинуло. Віддавали накази знищувати блокпости. Це — неприпустимо!

— Але ж з початком переговорного процесу бойові дії на Сході начебто призупинилися?

​​— Якщо вірити заяві Леоніда Кучми, то досягнуто домовленості про припинення вогню до 27 червня. Це означає, що навіть не йдеться про складання зброї. А це було ключовою позицією плану Порошенка. Тобто, ця позиція зірвана. А це означає, що просто затягується час і терористи можуть перегрупувати сили для того, щоб потім завдати удари чи в Харкові, чи в Одесі, чи в інших регіонах, що було б втратою для країни і принесло б ще більше жертв.

— З Ваших слів випливає, що лідери сепаратистів вводять в оману екс-президента Леоніда Кучму?

— Якщо говорити про склад учасників, то тут взагалі незрозуміла ситуація. На зустріч з Кучмою, якого відрядив президент Порошенко, з представником ОБСЄ і послом Росії Зурабовим прийшли ті люди, щодо яких міжнародна спільнота вживає санкції, щодо яких українські правоохоронні органи проводять розслідування, яких оголосили в розшук. Звідки взявся Медведчук, проти якого санкції, який завжди відстоює інтереси Росії, «русского мира», який відкрито виступав і виступає за федералізацію, проти підписання угоди про асоціацію з Європою, за вступ до Митного союзу, що суперечить інтересам країни і тим декораціям, які зробив президент Порошенко під час інавгурації і після того? Там знову Царьов, якого розшукують! Там лідери так званих «ДНР» та «ЛНР», яких Генеральна прокуратура назвала терористами, порушила кримінальні справи за тероризм і так само розшукує! Це дуже важко зрозуміти. Доки будуть там такі люди сидіти за столом, нічого доброго від того не буде. Тому я вважаю, що президентові вже треба думати над планом «Б», план «А» дійсно зірвали у перший день.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!