Розмова Путіна й Обами: США продовжують тиснути на Росію

Президент США Барак Обама закликав Володимира Путіна підтримати мир в Україні. В іншому разі на Москву чекають нові санкції, попереджають в Білому домі.

У телефонній розмові в понеділок, 23 червня, президент Сполучених Штатів Барак Обама закликав російського президента Володимира Путіна підтримати мир в Україні та унеможливити потрапляння зброї на українську територію з боку Росії. «Президент поговорив з президентом Путіним і в черговий раз закликав його підтримати мир, а не дозволяти зброї перетинати кордон і продовжувати підтримувати бойовиків та сепаратистів, що дестабілізують ситуацію в Україні»,— цитує інформагентство Reuters слова речника Білого дому Джоша Ернеста.

Обама закликав Путіна вплинути на сепаратистів у східних регіонах України, аби ті визнали й дотримувалися режиму припинення вогню, оголошеного президентом України Петром Порошенком. «Президент підкреслив, що слова мають супроводжуватися діями і що США залишаються готовими до запровадження додаткових санкцій у співпраці з нашими союзниками і партнерами, якщо цього вимагатимуть обставини»,— йдеться в повідомленні Білого дому, поширеному після розмови Обами та Путіна.

Російський президент, у свою чергу, вказав на необхідності переговорів між сторонами конфлікту в Україні, повідомляє Reuters з посиланням на прес-службу Кремля.

Новими санкціями в разі відсутності кроків з боку Москви для припинення протистояння в Україні напередодні пригрозив і Євросоюз. У спільній заяві за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яка відбулася в Люксембурзі, йшлося про підтримку ЄС мирного плану українського президента Петра Порошенка. Керівники зовнішньополітичних відомств країн ЄС також закликали Москву зупинити потік бойовиків і зброї через російсько-український кордон та використати свій вплив на сепаратистів, щоб вони припинили насильство і склали зброю. Крім того, ЄС вимагає від Росії відвести свої війська від кордону з Україною.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!