Не знаю, чи громадяни Росії зазвичай мають танки, але такі громадяни перетинають кордон із Україною – Більдт

ЄС має підтримати мирний план Петра Порошенка, допомогти Україні справитися з наслідками торговельних санкцій проти неї з боку Росії та зважати на те, що припинення вогню на Донбасі відбулося в односторонньому порядку лише з боку українських силовиків. Про це на саміті міністрів закордонних справ в Люксембургу заявив шведський прем’єр-міністр Карл Більдт.«Мирний план президента Порошенка — це конструктивна спроба, яка варта підтримки.

Ми побачимо, як він реалізовуватиметься. Наразі ми бачимо припинення вогню, але лише в односторонньому порядку», — сказав міністр.

Він додав, що слова російської сторони не відповідають її діям: «Варто відзначити, що російська сторона підтримує припинення вогню, але далі веде пропагандистську війну. Я не знаю, чи громадяни Росії зазвичай мають при собі танки Т-64. Але такі громадяни на танках перетинають кордон з Україною. Звичайна перевірка на кордоні це б виявила».

«Якщо росіяни заявляють, що вони не знають, як закрити кордон, то навряд чи така заява варта довіри», — відзначив шведський прем’єр-міністр.

Карл Більдт також наголосив, що оскільки Росія погрожує торговельними покараннями Україні в зв’язку з підписанням економічної частини Угоди про асоціацію, ЄС має допомогти Україні справитися з наслідками можливих обмежень торгівлі з Росією.

Глави МЗС країн-членів ЄС на засідання ради ЄС із закордонних справ, що відбувається у Люксембурзі, обговорили ситуацію в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!