У Єврокомісії побоюються перебоїв з газопостачанням взимку

Довіра до Москви як надійного постачальника газу падає, переконаний єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер. Він наполягає: потрібно будь що уникнути нестачі «блакитного палива» цієї зими.

Комісар ЄС з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер схвильований можливими перебоями у постачанні газу до Європи цієї зими з огляду на україно-російський конфлікт. Найближчим часом він планує переговорити з представниками обох сторін та зрозуміти, чи продовжаться перемовини між Москвою та Києвом. Про це європейський політик повідомив в інтервʼю німецькому виданню Wirtschaftswoche, опублікованому в суботу, 21 червня.

За словами єврокомісара, всі сторони, тобто Росія, Україна та ЄС, зацікавлені у тому, аби знайти принаймні тимчасове вирішення проблеми та домовитися про умови, які дозволили б європейцям не сумніватися, що транзит російського «блакитного палива» у Європу продовжиться. «Росія повинна усвідомлювати, що рівень довіри до неї як до надійного постачальника газу в даний момент падає. Це не в її інтересах»,— зазначив Еттинґер.

Політичні мотиви

Комісар ЄС з питань енергетики вказує на те, що вирішальну роль у газовому конфлікті між Україною та Москвою відіграють політичні мотиви. «Якщо у нинішній суперечці обидві сторони керувалися би виключно економічною логікою, то компроміс би вже давно був знайдений»,— зазначив Еттинґер.

Разом з тим країнам ЄС слід вжити заходів, щоб забезпечити надійність енергопостачання, вказав єврокомісар. «Ми маємо наповнити газосховища і зʼясувати, чи можна збільшити поставки газу з інших джерел»,— повідомив єврокомісар.

Нагадаємо, що 16 червня Росія зупинила постачання газу до України й заявила про готовність працювати з українською стороною виключно за передоплатою. Таким чином газові переговори між Києвом та Москвою за посередництва Єврокомісії провалились. Водночас російський концерн «Газпром» попередив про «можливі перебої» з постачанням газу до країн Євросоюзу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!