Спершу угода між Україною і ЄС, а вже потім консультації з Росією

Україна та Європейський союз погодились провести тристоронні консультації у форматі ЄС-Україна-Росія, щоб зняти застереження російської сторони щодо економічної частини Угоди про асоціацію, яку має бути підписано у Брюсселі 27 червня. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив керівник Місії України при ЄС Костянтин Єлісєєв. Однак, додав він час, місце та рівень представництва на цих консультаціях ще не визначені і вирішувати це будуть Київ із Брюсселем.

​​

​​Як заявив в інтерв’ю Радіо Свобода Костянтин Єлісєєв консультації у форматі Україна-ЄС-Росія не відбудуться до 27 червня, коли президент Петро Порошенко має у Брюсселі поставити підпис під економічною частиною Угоди про асоціацію, під чим насамперед мається на увазі глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Як зауважив посол Єлісєєв, Росія хибно вважає, що Угода України та ЄС може їй зашкодити — тому Київ та Брюссель готові до консультацій з росіянами.

​​

​​​​

«Угода — це двосторонній документ між двома суверенними сторонами, Україною та Європейським союзом. І саме ці дві сторони вирішують коли, як і де підписувати цей документ. Тому Угоду буде підписано 27 червня, незважаючи на будь-які інсинуації», — заявив Єлісєєв.

За його словами, Угода в цілому матиме позитивний вплив не лише на розвиток економічної співпраці між Україною та ЄС, але і між Україною та країнами СНД, включно з Росією. Тобто торговельної війни не повинно бути.

​​

«Ми вважаємо, що сьогодні в Європі 21-го сторіччя не можна використовувати інструменти газового, енергетичного чи торговельного тиску для досягнення політичних цілей. На наш погляд, Угода є інструментом побудови стабільної, процвітаючої, вільної і демократичної Європи», — каже посол.

Політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС підписав у березні під час саміту ЄС у Брюсселі прем’єр Арсеній Яценюк.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!