День біженців, війна і втікачі з України

20 червня у світі вшановують Всесвітній день біженців — день, що має привернути увагу до проблем і страждань вимушених переселенців. Ідеться не тільки про втікачів від воєн, конфліктів і переслідувань до інших країн, які й є біженцями за міжнародним гуманітарним правом. Цього дня згадують і про внутрішньо переміщених осіб — тих, хто був змушений залишити домівку, але перебрався до іншої частини своєї країни. Нині, через агресивні дії Росії, Україна стала одним із джерел утікачів.

Понад 45 мільйонів людей у світі вимушено залишили свої домівки — такі останні наразі загальносвітові дані, станом на кінець 2012 — початок 2013 року, наводить Управління верховного комісара ООН у справах біженців. Власне біженців — утікачів до інших країн — із них було майже 15 з половиною мільйонів. Приблизно вдвічі більше — майже 29 мільйонів — було внутрішньо переміщених осіб.

За тими даними, найбільшим джерелом біженців протягом більш як 30 років є Афганістан — афганцем є майже кожен четвертий біженець у світі. Внутрішніх утікачів найбільше в Сирії, Колумбії, Демократичній Республіці Конго, Сомалі й Іраку, де тривають внутрішні конфлікти.

Найбільше їх приймає сусідня з Донбасом Харківська область чи Київ. Іще одним центром, який приваблює втікачів, стала також Львівська область, до якої раніше вже перебиралися переселенці з Криму.

Тепер перед Україною, яка не має досвіду задоволення потреб великої кількості вимушених переселенців, постає проблема щодо необхідності уникнути гуманітарної катастрофи, кажуть фахівці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!