«Газпром» підпише угоду про «Південний потік» з австрійцями

У рамках візиту російського президента Путіна до Австрії російський концерн «Газпром» та австрійська компанія OMV мають підписати угоду акціонерів спільної компанії з будівництва «Південного потоку».

Російський газовий концерн «Газпром» та австрійська нафтогазова компанія OMV 24 червня підпишуть угоду акціонерів спільної проектної компанії South Stream Austria GmbH. Підписання угоди відбудеться в рамках візиту до Австрії президента Росії Володимира Путіна, передає інформаційне агентство «Інтерфакс» з посиланням на слова помічника російського президента Юрія Ушакова.

Документ підпишуть голова правління «Газпрому» Олексій Міллер та гендиректор OMV Ґерхард Ройсс. «Цю угоду буде підписано в продовження меморандуму про реалізацію проекту „Південний потік“ на території Австрії, який був підписаний 29 квітня цього року»,— цитує агентство слова Ушакова.

За словами радника президента РФ, «документ регулює спектр питань, пов’язаних з діяльністю спільного підприємства, визначає його структуру, структуру управління, конкретні права і обов’язки учасників». Також документом передбачено фіксацію принципів фінансування і розподілу прибутку між акціонерами, сказав Ушаков.

Австрійська участь у проекті «Південний потік», яка ще 2010 року була зафіксована у відповідній міжурядовій угоді між Москвою та Віднем, вже одного разу опинилася під питанням. Тоді причиною стала активна участь Австрії в проекті «Набукко». Однак після провалу «Набукко» 2013 року Австрія знову зацікавилася «Південним потоком».

Утім, загальна доля цього проекту на сьогодні невідома. Переговори з країнами, що беруть участь у спорудженні газогону, що має пролягти в обхід України, уповільнені поганим політичним кліматом у відносинах ЄС з Росією.

Болгарська проблема

Нещодавно на вимогу ЄС було призупинено будівництво «Південного потоку» на території Болгарії. Претензії до Софії полягають, зокрема, у тому, що при проведенні тендерів на виконання робіт зі спорудження не було дотримано європейського законодавства.

На долю газопроводу впливає і українська криза. "Криза в Україні та звернення Росії до СОТ значно уповільнили наші переговори з росіянами щодо «Південного потоку»,— заявив нещодавно єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер на зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Люксембурзі. Росія подала наприкінці квітня скаргу до Світової організації торгівлі, звинувачуючи Єврокомісію у дискримінації іноземних енергокомпаній.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, як нинішня ситуація навколо «Південного потоку» в Болгарії може вплинути на розвиток проекту в Австрії, Ушаков зазначив: «Від австрійців жодних сигналів напередодні нашого візиту ми не отримували. Питання буде, звісно, обговорюватися, це дуже важлива тема».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!