Чи готова Україна споживати менше енергії?

23-28 червня Україна долучиться до загальноєвропейської ініціативи – Європейського тижня сталої енергетики. Четвертий рік поспіль Представництво ЄС в Україні разом зі своїми міжнародними та українськими партнерами запрошує громадян відвідати заходи Тижня у різних містах по всій країні та навчитися, як кожен із нас може зменшити споживання енергії у повсякденному житті. Яскраві вуличні заходи, конференції та обмін досвідом популяризуватимуть енергоощадний спосіб життя. До організації та участі у заходах долучаються численні громадські організації, представники державних установ, бізнесу, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін.

23 червня о 10.00 у Львові на площі біля міської ради Європейський тиждень сталої енергетики в Україні урочисто відкриють українські та закордонні високопосадовці – Ян Томбінський, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, Андрій Садовий, міський голова Львова, Андрій Білоусов, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Опісля мешканців міста очікуватиме яскраве видовище – дитячий флеш-моб «Енергія Україні», під час якого 100 учнів львівських шкіл із синьо-жовтими листівками в руках розмістяться на пл. Ринок у формі карти України. Відвідувачі також зможуть побачити вуличні вистави, освітні презентації, а на дітей чекають ігри та квести, що у цікавій та зрозумілій формі розкажуть, як можна використовувати відновлювальну енергетику у повсякденному житті. Заходи у Львові у партнерстві із Представництвом ЄС в Україні організовують Львівська міська рада, Асоціація «Енергоефективні міста» та проект «Угода мерів».

Впродовж наступного тижня по всій Україні активісти навчатимуть конструювати сонячний колектор з підручних матеріалів, показуватимуть фільми на КіноРовері та вуличні виставки енергоощадного обладнання, організовуватимуть велотури та багато інших цікавих подій. Заходи, зокрема, відбудуться у Вінниці, Одесі, Рівному, Харкові, Києві, Кузнецовську. Як і в усіх країнах ЄС організатори Тижня в Україні шукатимуть відповідь на питання, чи готові українці споживати менше енергії так, щоб це не впливало на якість життя?

В середньому кожен українець споживає втричі більше енергії, ніж громадянин ЄС. Експерти прогнозують, що запровадження енергоощадних технологій може скоротити енергоспоживання на 40%. Прагнучи допомогти Україні у цих амбітних планах, ЄС втілює численні програми. Зокрема, на державні програми з енергоефективності ЄС було надано €46,6 млн.; через фонд Е5Р (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля) українські міста отримали €240 млн. на модернізацію комунального теплопостачання, а в рамках загальноєвропейської ініціатива Угода мерів 71 українське місто взяло на себе зобов’язання скоротити енергоспоживання та збільшити використання відновлюваних джерел енергії. Також ЄС фінансується місцеві проекти з покращеня енергоефективності через програму тубільний розвиток орієнтований на громаду. За 7 років існування цієї програми 275 громад малих міст і сіл України отримали $3,65 млн. на утеплення шкіл, лікарень, дитсадків тощо. Кредити на покращення енергоефективності муніципальних будівель надає також ЄБРР.

Європейський тиждень сталої енергетики – це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Відтоді з року в рік до святкувань долучились сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції. Заходи, що відбуваються в рамках Тижня, сприяють поширенню найкращих практик, надихають на нові ідеї та об’єднують задля досягнення завдань ЄС щодо зменшення енергоспоживання та запобігання змінам клімату. У 2011 році Україна долучилась до Тижня сталої енергетики вперше.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!