Наша мета мир, а не війна – Порошенко зустрівся зі владою Донеччини і Луганщини

Президент України Петро Порошенко представив мирний план щодо врегулювання ситуації на сході країни на зустрічі з представниками легітимної влади Донецької та Луганської областей.«Під час зустрічі глава держави представив 14 пунктів мирного плану на сході країни. Зокрема, Порошенко наголосив на важливості внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Президент зазначив, що відповідний проект змін Основного закону буде спрямовано на розгляд Венеціанської комісії», — повідомляє прес-служба глави держави.

«Наша мета не війна, наша мета — мир!», — наголосив Порошенко.

«Ключовий елемент: президент охоче відмовляється від можливості призначати голів облдержадміністрацій і райдержадміністрацій, проводяться дострокові місцеві вибори, й обрані депутати формують місцеву раду, яка, у свою чергу, формує виконавчий комітет», — заявив глава держави.

Порошенко повідомив, що для відновлення економіки Донбасу разом із партнерами з Євросоюзу розроблена програма створення робочих місць на сході України з перспективою інвестицій і проект програми з економічної реконструкції регіону.

Під час зустрічі президент наголосив, що частина загальнодержавних податків має залишатися у розпорядженні місцевої влади. «Зокрема, 25% податку на прибуток має залишатись для того, щоб бути стимулюючим фактором», — сказав Порошенко.

Напередодні президент України Петро Порошенко озвучив деталі свого мирного плану, серед яких закриття кордону, припинення вогню, роззброєння і амністія тим, хто не чинив тяжких злочинів. Порошенко також зазначив, що українська сторона в односторонньому порядку тимчасово припинить вогонь на сході для того, щоб дати можливість членам незаконних збройних формувань роззброїтися, а російським найманцям — залишити країну.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!