Агресія Росії проти України змушує НАТО посилювати обороноздатність

Лондон — Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен підтвердив, що Росія знову збільшила контингент своїх військ близько українського кордону. Заява пролунала у четвер у британській столиці, де керівник альянсу провадив зустрічі, готуючи саміт організації у вересні в Кардіфі. Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що блок змушений реагувати на нову ситуацію на сході Європи, і одним з ключових питань буде збільшення видатків на оборону у європейських країнах.

Расмуссен визнав, що альянс виявився не готовим до усіх викликів, що постали унаслідок російської агресії проти України, бо упродовж 20 років Москву вважали партнером, а не супротивником.

Джуді Демпсі​​Джуді Демпсі з берлінського центру Carnegie Europe каже, що багато країн НАТО зараз остерігаються навіть говорити про можливість членства України.

«Інші країни на це не погодяться. І є головне запитання: навіть якби Україні запропонували МАР (план з набуття членства), чи погодилися би інші держави воювати за Україну, якби на неї далі нападала Росія? Я боюсь, що теперішня відповідь — ні. Якщо не буде радикальних змін, то я не певна, що навіть Грузія отримає МАР на саміті НАТО в Кардіфі», — сказала Джуді Демпсі.

Тим іноді Андерс Фоґ Русмусен був змушений вчергове заперечувати припущення, що Росія, мовляв, була «спровокована» на застосування сили проти Грузії та України, бо, буцім-то, почувалася «загроженою» розширенням НАТО на схід континенту.

Расмуссен повторив, що альянс загрози Росії не становить, а сама Росія, за його словами отримала «величезну вигоду від розширення зони стабільності і безпеки у Європі».

Тепер, за словами посадовця, Москва намагається «переписати міжнародні правила», які так довго гарантували мир на континенті.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!