Український солдат з АТО про брак води, харчів і чітких наказів

Родичі українських вояків, які служать на Донбасі, звертаються до Радіо Свобода, щоб розповісти про проблеми з якими стикаються солдати. У вівторок з редакцією зв’язалася пані Оксана, близький родич якої зараз перебуває на Луганщині в зоні АТО. Чоловіка мобілізували у Чернівецькій області у квітні, а на початку травня відправили на Донбас. Тепер його родина б’є на сполох і ось чому: — Солдати, які поїхали туди — вони живуть в дуже поганих умовах.

Вчора я зв’язувалася зі своїм сином — він сказав, що випили останню пляшку води. Тобто їх водою не забезпечують. Сьогодні зранку з ним зв’язувалась, сказали, що з’їли останню пачку печива. Тобто їм вже немає що їсти. Сплять вони на вулиці, під дощем, учора підбили БТР — хлопці загинули. Він каже, що просто взяли закидали у мішки і закидали на Камаз і відвезли як непотріб.

— Скільки він там служить?

— Десь з числа 3-4 травня він був відправлений і попав на Донбас, попав у Луганську область. Спочатку він був на кордоні з Росією, де було більш-менш. Я розумію, що в армії не можуть бути ліжка двоспальні і не може бути кухня українська повна, але якісь мінімальні умови, я думаю, що вони мають забезпечувати якимось продуктами. Я його питала: «Американські пайки тобі давали?» «Та що там нам давали! Там нема що їсти! Нам дали наші українські пайки, яких і вже тих немає!» Вже тиждень вони на сухих пайках.

— А як пояснює керівництво?

— Він з початку травня знаходиться в зоні АТО без можливості заміни, без можливості нічого абсолютно. Їх ніхто не міняє. Він спочатку служив на кордоні, потім їх перекинули в Луганськ, в передмістя Луганська.

— Ви казали про проблеми з водою, з харчами — а як із бронежилетами?

​​

— Чи Ви охоче йшли в армію?

— Звідки охоче? Прийшли додому, сказали бути через дві години у воєнкоматі. Прийшов у воєнкомат. Забрали. Жінка дома, дитина вдома, а я тут сиджу посеред поля мокрий. Не висихаєш.

— Яким чином Ви берете участь у бойових діях?

— По наших хлопцях стріляють, а ми чекаємо команди.

— А її дають?

— Так, дають «відстріл».

— Що кажуть хлопці про те, що діється на Донбасі?

— Хлопці психують, не витримують таке. Це ж не те, що хлопці по 18-20 років. Тут є і чоловіки по 35-40 років, мають сім’ї, по двоє-троє дітей. Прийшли, забрали з хати і все.

— А знають, за що воюють?

— Ніхто нічого не каже толком. Скільки це буде, ніхто нічого не каже. Завели посеред поля. Дощ на нас падає. Немає ні палаток, нічого.

— А Ви особисто знаєте за що помирають побратими?

— Взялися захищати Україну, а толку немає ніякого. Ми ж не спеціалісти військові якісь. Нас позбирали тут всяких, різних.

— А Ви до того служили в армії?

— Так, давно. Я вже забув, як автомат виглядав. Все забувається.

— Скільки Вам платять?

— Нам обіцяли золоті гори, а дали по 2700.

Радіо Свобода надіслало інформаційний вимога що до Міністерства оборони, щоб з’ясувати, в яких умовах служать на Донбасі українські солдати, зокрема, буковинці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!