Військові США аналізують, у чому Україні допомога потрібна найбільше – Нуланд

Вікторія Нуланд розповіла на чому сьогодні ґрунтується підхід США до України.​​«По-перше, ми маємо на меті допомогти Україні досягти успіху. Дати їй демократичний та економічний шанс. По-друге — переконатися, що Росія заплатить ціну за дестабілізацію у Криму, чи на Сході України. По-третє, дати Росії другий шанс, якщо вона вирішить працювати з Україною над стабілізацією ситуації. І, нарешті, захистити простір країн-членів НАТО», — заявила уповноважений Державного департаменту США у справах Європи та Євразії.

Події в Україні стали найбільшим викликом безпеці Європи з часів Балканської війни. Вперше за багато років, країни-члени НАТО розглядають питання про збільшення своїх витрат на оборону. Члени альянсу, особливо у Східній Європі змушені нарощувати військові потужності та посилювати системи оборони.

Але посилення безпеки не повинно зупинятися на кордонах НАТО у Європі, вважає помічник Держсекретаря США Вікторія Нуланд. За її словами США будуть допомагати України підсилювати власні збройні сили.

«Оскільки в Україні вже є легітимний президент, США перейдуть до тренування та допомоги українським силам безпеки. Перший крок зроблено: минулого тижня до України прибув генерал, який оцінить ситуацію та вирішіть, які підрозділи і як необхідно тренувати», — заявила Нуланд.

Відповідь на питання щодо можливості надання Україні зброї та бойового оснащення — Вікторія Нуланд оминула. Девід Креймер — президент «Дому Свободи» вважає, що саме така допомога вкрай необхідна Україні саме зараз.

​​«Настав час прискорити розгляд питання про надання Україні військової допомоги. Але, на жаль, цього не станеться найближчим іноді. Але якщо там розпочнеться серйозний військовий конфлікт — може бути запізно», — заявив Креймер.

Посол України в США Олександр Моцик заявив, що Київ потребує допомоги.

«Ми потребуємо всілякої підтримки від Заходу: фінансово-економічної, військово-технічної. Зміцнення нашого кордону, зміцнення наших збройних сил. Ми, звичайно, будемо захищати свою землю, але потрібна серйозна підтримка», — заявив посол України.

Вікторія Нуланд вважає: якщо для безпеки необхідно встановити непрохідний кордон з Росією, то Україна має це зробити.

Вікторія Нуланд також зазначила, що конфлікти на пострадянському просторі відбувається там, де є російські військові бази: Крим, Придністров’я, Абхазія.

​​

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!