Кордон облаштовують роками, а в Україні кордон руйнувався – Скіпальський

Верховна Рада вирішила посилити захист держкордону, але диверсанти продовжують сотнями пробиратися із Росії на Донбас. За даними екс-міністра оборони України Олександра Кузьмука, лави сепаратистів поповнила чергове угруповання непроханих гостей у складі майже тисячі осіб. Президент Порошенко вважає, що для посилення контролю над кордоном потрібна допомога ЄС і США, а експерти попереджають — без надзвичайних військових заходів межі України знову перетинатимуть не лише бойовики, а й танки і артилерійські установки.

Верховна Рада з другої спроби ухвалила постанову про посилення захисту держкордону з Росією. Рішення передбачає, зокрема, збільшення штату Державної прикордонної служби і негайний початок демаркації сухопутної ділянки кордону з Росією. Ця ділянка має бути переобладнана за прикладом зовнішніх кордонів ЄС.

В. о. міністра оборони України Михайло Коваль запевняв в ефірі одного з українських телеканалів, що сили антитерористичної операції разом із прикордонниками закриють ділянку із Росією найближчими днями. А президент України Петро Порошенко на зустрічі з керівниками силовиків зазначав минулої суботи, що українські військові та прикордонники перекрили майже 250 кілометрів держкордону.

Але, як констатують військові експерти, сотні кілометрів кордону з Росією залишаються дійсно відкритими. Через них диверсанти щодня перекидають живу силу, озброєння, артилерійські установки і навіть танки (мається на увазі проходження минулого тижня колони бойовиків із трьома російськими танками Т-64 через кілька міст Донеччині).

Як заявив із парламентської трибуни перед ухваленням постанови про посилення захисту держкордону народний депутат, колишній міністр оборони Олександр Кузьмук, з боку Росії в Україну вільно прибуло військове формування у складі близько 900 диверсантів, озброєних важкою бронетанковою технікою.

«Знищити диверсантів можна тільки закриттям кордонів України!»

В ефірі Радіо Свобода Олександр Кузьмук наголосив: поки в Україні не перекриють кордон із Росією, сподіватися на ефективність антитерористичної операції на Луганщині та Донеччині безглуздо.​​Олександр Скіпальський​​

«Я є випускником прикордонного училища в далекому 1968 році. І кордон узагалі облаштовують роками, а у нас, в Україні, кордон руйнувався. На Заході ми його якось підтримували, а на Сході ми абсолютно нічого не робили для охорони і оборони кордону», — констатував Олександр Скіпальський.

Водночас, як сказав Олександр Скіпальський, ситуація із захистом держкордону України хоч і є дуже складною, але не безнадійною. Активна взаємодія прикордонників зі Збройними Силами України, більше мотоманеврених груп, створення тимчасових укріплених районів, ефективних буферних зон та інші заходи можуть принести позитивний результат. Зі свого боку, президент України Петро Порошенко вважає, що для посилення контролю над державним кордоном України необхідна допомога ЄС, США. Про це він заявив під час телефонної розмови із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!