Потрібно посилити охорону потенційно небезпечних об’єктів – генерал Квашук

Головна версія вибуху на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» — терористичний акт. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив генерал Міністерства з надзвичайних ситуацій Василь Квашук. Разом з тим, за його словами, наразі розглядаються й інші версії. На місці події працюють слідчі.— Чи ліквідовано вже пожежу і наскільки серйозні пошкодження?— Упродовж двох годин рятувальні пожежні підрозділи повністю ліквідували пожежу.

Наслідки досить серйозні. Для того, щоб відновити пошкоджену ділянку, потребується певний час.— В «Укртрансгазі» заявили, що це не вплине на транзит газу до Європи. Чи це дійсно так?

— Після вибуху були вжиті оперативні заходи. На відстані п’ятдесяти кілометрів труби від місця вибуху була перекрита засувка. Газ частково згорів, частково його було випущено з труби. Газ, який йде в Ужгород був перенаправлений по резервній гілці для споживачів у Європі.

— Чи відомо вже, що все таки могло спричинити вибух?

​​

— Є різні версії. Спеціальна слідча комісія працює зараз безпосередньо на місці вибуху. Це може бути зношення самого газопроводу і внаслідок витоку газу могло статися розгерметизація і вибух. Але у це складно повірити, хоча ця версія не виключається. Основна версія — це є терористичний акт. Ділянка газопроводу проходить безпосередньо серед поля, немає лінії електропередач, які могли б викликати іскру і допомагати вибухові. А також газопровід проходить на глибині два метри під землею, тож складно сказати, яким чином міг трапитися вибух.

— Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив про те, що НАК посилить заходи безпеки на всіх об’єктах української ГТС після цього вибуху. Наскільки українська газотранспортна система є захищеною від можливих диверсій?

— В «Укртрансгазі» є своя охоронна служба, яка займається охороною газопроводу. Але оскільки територією України зі сходу на захід проходить три гілки газопроводів різного діаметру, які подають газ до України і Європи, то їхня загальна протяжність становить понад 2,5 тисяч кілометрів. Звісно, поставити на кожні 500 метрів по охоронцю, який би постійно чергував, то це потрібно було б 500 тисяч чоловік. Це у п’ятеро перевищує чисельність нашої армії. Але є рухомі групи, які здійснюють обстеження. Є повітряні судна, вертольоти, які закріплені за певними ділянками газопроводів, що також здійснюють спостереження і проводять охоронні заходи. Але, як бачите, це вже не перший випадок. Подібні випадки мали місце і в Богородчанах на Івано-Франківщині, де також були спроби підриву газопроводів.

— Чи можна зараз говорити, що українська ГТС зараз є вразливим об’єктом?

​​

— На території України потенційно небезпечних об’єктів достатньо. Вони всі потребують прискіпливої уваги, охорони, підвищення заходів безпеки, щоб не допустити подібних випадків, терористичних актів. Вважаю, що цей випадок є винятком. Потрібно вжити підсилюючих заходів безпеки для недопущення подібних випадків на всіх об’єктах, не тільки газопроводах.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!