Глава МЗС Німеччини побоюється розколу в ЄС через Україну

«На тлі того, що відбувається зараз в Україні, найбільш значним ризиком є для нас розкол Європи»,— сказав глава МЗС Німеччини на прес-конференції в Таллінні після зустрічі з міністрами закордонних справ країн Балтії.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив побоювання щодо можливого розколу в ЄС через ситуацію в Україні, пише Інтерфакс-Україна.

«Все, що останнім часом спільно зробили ЄС і ОБСЄ, свідчить, що в Європі далекі до політичних угод. На це вказують як переговори щодо постачання газу Україні, які провалилися, так і збитий в Україні військовий літак»,— сказав Штайнмаєр.

Він заявив про важливість того, щоб міжнародні зусилля змусили Росію змінити свою діяльність в Україні. За його словами, не можна також залишати без уваги «порушення російськими військовими літаками повітряного простору країн Балтії».

Міністр заявив про солідарність європейців з країнами Балтії: «Ваші проблеми — це і наші проблеми».

Глава МЗС Німеччини також висловив думку, що провал газових переговорів вплине і на держави ЄС, адже їм доведеться частково використовувати свої запаси палива.

«Переговори, які провалилися, безпосередньо зачіпають Європу. Ми сподіваємося, що Росія буде відкрита для переговорів, і про це заявив і Гюнтер Еттінгер»,— зазначив міністр.

Він закликав держави ЄС до співпраці та вироблення єдиних позицій у світлі того, що відбувається в Україні.

Нагадаємо, на початку червня Штайнмаєр заявляв, що побачив слабке світло в кінці тунелю української кризи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!