ЄС поки не готовий скасувати візи для українців

У Єврокомісії не готові говорити про конкретну дату скасування віз для українців. Про це заявила комісар ЄС із внутрішніх справ Сесілія Малстрьом на семінарі «Спільна візова політика» для журналістів із країн, які не входять до Шенгенської зони. Пані Малстрьом зазначила, що найближчими днями буде офіційно оголошено про перехід до другої фрази лібералізації візового режиму.

Відповідаючи на запитання «Дня», що треба зробити Україні до скасування візового режиму з ЄС (нагадаємо, українські лідери заявили, що очікують цього із 1 січня 2015 року), вона сказала, що в ЄК не обговорюють конкретних дат.

Водночас, пані Малстрьом наголосила, що ЄС стежитиме за тим, як Україна на практиці реалізує список заходів, які має виконати Україна. Це, зокрема — незалежна діяльність антикорупційного органу, випуск біометричних паспортів, організація притулку, захист персональних даних, і те, як закон про антидискримінацію реалізується на практиці.

Пані Малстрьом відзначила, що вона попросила країни ЄС, щоб ті використовували нинішній візовий кодекс для сприяння прискорення і полегшення видачі віз українцям.

До речі, в ЄС вважають приток туристів з країн-нечленів ЄС як один із способів зростання економіки ЄС. І з цією метою навіть в ЄК запропонували видавати туристичні візи для тих, хто може відпочивати в ЄС понад 90 днів протягом року. Вона додала, що восени в Україну приїде група експертів, яка оцінить виконання Україною другого етапу лібералізації візового режиму, і лише тоді буде зроблено висновки щодо того чи можна скасовувати візи чи ні, повідомляє Микола СІРУК, «День», Брюссель.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!