На Донеччині фінансова система була під загрозою через дії бойовиків

Донецьк — Поки в Києві вирішують, чи запроваджувати військовий стан на Донбасі, у Донецьку було захоплено низку важливих для життєдіяльності області будівель, зокрема, представництво НБУ та Держказначейство. Це поставило під загрозу будь-які бюджетні виплати для населення цілого регіону. Під вечір озброєні сепаратисти залишили фінансові установи, тож завтра їхня робота відновиться.

Ситуація в місті залишається напруженою, адже тепер озброєні представники «ДНР», яку Україна визнала терористичною організацією, беруть у заручники перехожих прямо на вулицях міста.

У понеділок представники угруповання «ДНР» заблокували роботу державного казначейства у Донецькій області. Також вранці було захоплено Головне управління Міністерства доходів і зборів. Крім цього, озброєні бойовики увірвались у будівлю територіального представництва Національного банку України. Це сталось близько 12-ї години, у приміщення зайшли озброєні люди, також вони перекрили рух транспорту біля будівлі.

Ці події могли призвести до паралізації фінансової системи в області, на кону стояли усі бюджетні виплати, соцзабезпечення та дотації. На цьому наголосив і голова обласної адміністрації Сергій Тарута.

У свою чергу, захоплення Нацбанку могло призвести до паралізації банківської системи. Під кінець дня сепаратисти звільнили усі будівлі, це офіційна інформація, поширена Донецькою міською радою. Звільнення будівель відбулось в результаті переговорів, які вів із сепаратистами міський голова Донецька. Вже завтра установи зможуть відновити свою роботу.​​

Заручники посеред вулиці

Крім цих захоплень, очевидці повідомляють, що озброєні представники «ДНР» захопили п’ятьох заручників, їх із піднятими руками, під дулами автоматів, завели в будівлю управління НБУ. Щодо причин захоплення сепаратисти сказали, що це «військова таємниця».

Донецька міліція говорить, що повідомлення про зникнення чи викрадення людей лише в Донецьку надходять щодня.

За офіційною статистикою, яку надали у міскьуправлінні міліції, з початку року лише в Донецьку надійшло 257 заяв про зникнення людей. Так, наприклад, у неділю, 15 червня, був офіційно зареєстрований факт викрадення людини. Наразі говорити про кількість заручників неможливо, зведених даних немає, але у міліції наголошують, що факти викрадення людей фіксують регулярно. При цьому, одна з причин викрадень — вимагання грошових компенсацій. Постарждалі розповідають, що у місті навіть є люди, які погрожують «здати сепаратистам за політичні погляди» і вимагають грошову компенсацію за мовчання.

«Ізоляція» замінована?

Тим іноді представники фонду повідомили, що територія арт-центру «Ізоляція» була замінована бойовиками. Перевірити інформацію щодо замінування наразі неможливо, адже територія і мистецького центру, і заводу, повністю під контролем бойовиків. Проте, як розповіла Радіо Свобода співробітниця «Ізоляції» Олеся Болот, підстави думати, що на території небезпечно, є.

​​

«Коли батальйон «Восток» прийшов на територію та всіх вигнав, вони сказали, що використовуватимуть «Ізоляцію» як військову частину, вони замінують територію та встановлять «розтяжки» за периметром і встановлять снайперів. Перевірити це достеменно ми ніяк не можемо — доступ туди закритий для всіх. Там взагалі нікого немає, вони прийшли і всіх вигнали, там немає навіть охорони заводу — нікого», — зазначає Олеся Болот.

Колектив «Ізоляції» не отримав жодної відповіді на численні прохання про мирний розмова. Наразі у фонді складають відкритий лист до мера міста Олександра Лук’янченка із проханням допомогти у налагодженню переговорного процесу.

Якщо узагальнити, то жодної позитивної динаміки щодо врегулювання конфлікту в регіоні немає, а найбільш гарячими точками залишаються Слов’янськ, Краматорськ та Донецьк.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!