Янукович шукає притулку в Білорусі?

Сім’я екс-президента України Віктора Януковича шукає притулок у Білорусі. Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор «Громадського телебачення» і відомий український журналіст Мустафа Найєм. У понеділок видання LB.ua оприлюднило аудіозапис телефонної розмови, де про це говорять начебто Янукович-молодший і президент Білорусі Олександр Лукашенко. Однак дзвінок схожий на розіграш, в якому, не виключено, таки міг бути задіяний білоруський керівник.

Російський пранкер Vovan222 у розмові з Радіо Свобода не заперечив причетності до розіграшу, але більше пообіцяв сказати у вівторок. Білоруська редакція Радіо Свобода запитала у Мустафи Найєма про те, звідки він володіє інформацією, що екс-президент України Віктор Янукович начебто розглядає можливість переїзду до Білорусі:

​​— Мені ці відомості передали на конфіденційних умовах, тому я б не хотів називати особу, яка повідомила про це. Проте можу сказати, що під час телефонної розмови була зроблена пропозиція з боку президента Лукашенка, що якщо Віктор Янукович захоче, то він може приїхати в Білорусь. Відомо, що Віктор Янукович має коріння у цій країні, тому це може бути немовби такою формальною підставою. До того ж була публічна заява Олександра Лукашенка під час інавгурації в Києві, коли той сказав журналістам, що він не проти того, щоб Янукович приїхав до Білорусі. Також він висловився, що вважає правильним, якщо колишній президент перебуватиме у своїй країні, тобто в Україні.

— Між Лукашенком і Януковичем є висока ступінь довіри? Чи буде президент Білорусі допомагати Януковичу ховатися?

— Син Януковича, Віктор, під час бесіди з Лукашенком зазначив, що якщо його батько з’явиться в Києві, то тут може трапитися що завгодно, і з ним зможуть розібратися без суду і слідства. На що Лукашенко відповів, що не вважає Януковича винуватим в чомусь і думає, що той має право жити в Україні, але якщо той хоче поїхати в Білорусь, то немає проблем. Таким чином, підтримка на якомусь рівні з боку білоруського президента є.

— А чому Віктор Янукович не хоче залишатися в Росії, де він знаходиться зараз?

Пранкер Vovan222 під час мітингів у Києві близько від будівлі адміністрації президента України (фото групи вконтакті vk.com/theprankvideo)​​

«Давайте зробимо так: Ви Віктору Федоровичу скажіть, щоб він менше дивився телевізор і читав газети. По-друге, якщо він хоче приїхати в Білорусь — у будь-який час. Тільки ви мені за добу скажіть. Приїжджає з сім’єю, приїжджає один — як вирішить», — додав чоловік з голосом, схожим на голос президента Білорусі.

Співбесідник пообіцяв також подарувати Лукашенкові «золотий батон» на знак дружби. Він зазначив, що, хоча резиденцію Януковича під Києвом і розграбували, у них «залишилися ще деякі речі».

Можливий Лукашенко на це відповів, що мав розмову з колишнім виконувачем обов’язків президента Олександром Турчиновим з цього приводу. «Вони хотіли там різати, а я йому сказав: ти, Саша, май на увазі, що я бачив цей дім, цю територію. Такого в Києві ніде немає. Якщо ви це все зруйнуєте, гріш вам ціна. Нікому не продавайте, нічого не руйнуйте. Я йому сказав: не дуже добре, коли по чужому будинку ходять люди», — відповів можливий президент Білорусі.

Він також пообіцяв найближчим іноді зустрітися з новим президентом Петром Порошенком і обговорити це питання.

Наприкінці розмови співрозмовник можливого Лукашенка додав, що є ще варіант переїзду Януковича до «Новоросії». «Вони думають об’єднати Луганську і Донецьку області в «Новоросію», і, імовірно, батька запросять як одного з керівників», — сказав він.

Прес-служба президента Білорусі відмовилася коментувати появу цього аудіозапису, пославшись на зайнятість відповідальних осіб і їх відсутність на місці.

МЗС України також це наразі не коментувало.

Звідки запис ­— пранкер зберігає інтригу

Любитель розіграшів Vovan222 на своїй сторінці у ВКонтакте хоча і не визнав, що він є відповідальним за цю розмову, пообіцяв поділитися подробицями у вівторок вранці. ​​

У розмові з Радіо Свобода Vovan222 сказав те саме:

— Завтра будуть всі подробиці вранці. Але ви ж напевно голос порівняли?Размова з пранкерам Vovan222

— Так, ми всю вашу творчість послухали. Голос, звичайно, схожий.

— Все складно послухати, там забагато. Але щось подібне є, напевно. Якби не я, то я б відразу заперечував, напевно. Але завтра зателефонуйте, будуть дуже цікаві подробиці цієї історії. І найголовніше — звідки з’явився цей запис.

— Дзвонили Вам із прес-служби білоруського президента? Або з адміністрації його? Або із служби охорони?

— Ні. Журналістів дуже багато телефонує, але звідти не дзвонили, сказав Vovan222.

Vovan222 — любитель телефонних розіграшів, відомий в Росії і Україні. Йому 27 років, живе в Москві. Працює юристом і журналістом. З 2007 року він зумів розіграти десятки зірок шоу-бізнесу, спорту та політики. Широку слава він здобув після розіграшу голови ЦВК Росії Володимира Чурова. У списку людей, яких він розіграв, Михайло Горбачов, Леонід Кравчук, Микола Азаров, Олег Ляшко, Олег Блохін, Віталій Кличко.

Матеріал підготувала Анна Шаманська на основі повідомлень Білоруської редакції Радіо Свобода

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!