Кернес і Добкін знов у владному тандемі?

Харків — У Харкові у вівторок готуються зустрічати міського голову Геннадія Кернеса з Ізраїля. Там він провів майже два місяці у шпиталі для тяжко поранених. Тим іноді депутати Харківської обласної ради від Партії регіонів у своєму зверненні до президента просять призначити Кернеса головою Облдержадмінстрації. Крім того, джерела Радіо Свобода в обласній адміністрації повідомляють, що під час наступного засідання депутати можуть обрати Михайла Добкіна головою облради, відправивши у відставку нинішнього очільника ради Сергія Чернова.

Призначення головою обладміністрації Геннадія Кернеса стане запорукою того, що в Харкові будуть порядок, спокій та мир, заявляє народний депутат від фракції Партії регіонів Ірина Бережна. Так вона відреагувала на звернення своїх харківських одно партійців до президента України на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Цьому зверненню до Петра Порошенка інтриги додають і повідомлення з різних джерел в обласній раді та в обладміністрації, що колишній голова ОДА Михайло Добкін, який балотувався у президенти України від партії Регіонів, має намір очолити депутатський корпус області.

В прес-службі облради знають про такі наміри Михайла Добкіна, а він очолює фракцію Регіонів в облраді, але там не бажають коментувати можливі зміни в керівництві. Коментувати політичні стратегії харківських регіоналів не забажав і їхній очільник Михайло Добкін, посилаючись на зайнятість.

Тандем Добкін-Кернес зруйнований — Дудко

Політолог Валерій Дудко говорить про розкол у лавах регіоналів, та запевняє, що Добкін і Кернес більше не об’єднаються у владний тандем.

​​«На цей час цей тандем майже зруйнований. Головна причина того, що призначення одного і другого не може розглядатися, через їхнє сепаратистське минуле. Про це забудуть, але не найближчі півтора-два роки», — переконує політолог Валерій Дудко.

Нині Геннадій Кернес з лікарняного ліжка в Ізраілі присягає на вірність діючому президентові Петрові Порошенку. Він каже, що готовий працювати в команді нової влади. А щодо інформації про ймовірне призначення головою Харківщини він журналістам заявив: «Коли таке рішення буде ухвалене, то всі про нього обов’язково дізнаються».

Джерела Радіо Свобода в обласній раді стверджують, що команда Добкіна веде наполегливу роботу з регіоналами та комуністами ведеться щодо переобрання голови облради.

Головні конкуренти: Суботін, Гіршвельд та Балута

Тим іноді, харківські політологи називають головним претендентом на крісло керівника області нинішнього генерального директора підприємства «Турбоатом», банкіра Віктора Суботіна. Він свого часу був у лавах соціалістичної партії, потім виступав за стабільність з Партією регіонів, брав активну участь в «антимайданівських» позачергових сесіях облради, але під час президентських виборів відкрито підтримував кандидатуру Петра Порошенка. Ще раніше, Суботін заявляв про вихід з фракції Партії регіонів.

«Йому серйозну конкуренцію складають Анатолій Гіршвельд — народний депутат, почесний президент УПЕК, і ще кілька чоловік які розглядають себе, як можливих кандидатів на цю посаду», — зауважує Валерій Дудко.

В команді чинного голови обласної державної адміністрації Ігоря Балути стверджують, що у нього теж залишаються великі шанси залишитися керівником області. І тут, на думку політологів, доля Балути залежатиме від від того, чи залишиться Арсен Аваков на посаді голови МВС.

Громадська експертиза

Один з координаторів «Громадянського форуму» Дмитро Кутовий закликає до проведення громадської експертизи щодо всіх кандидатів у керівники області. Він разом з громадськими об’єднаннями та професіональними асоціаціями Харкова та області спрямували до Петра Порошенка та уряду відкрите звернення, де висловили вимогу провести консультації з населенням щодо призначень керівників місцевих органів виконавчої влади.

«Ми хочемо відкритого діалогу із владою. Якщо ви хочете когось призначити, то, будь ласка, скажіть кого ви хочете призначити і дайте можливість громадськості обговорити всі кандидатури», — каже Дмитро Кутовий.

У громадянському форумі переконані, принцип призначення голів обласних і районних голів, для президента Петра Порошенка стане лакмусовим папірцем, бо він у своїй передвиборчій програмі обіцяв зважати на думку громадськості.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!