У суботу очікуються нові українсько-російські газові перемовини

Представники Росії та України у суботу, 14 червня, як очікується, знову проведуть газові переговори, передає агентство dpa з посиланням на офіційного представника російського концерну «Газпром» Сергія Купріянова. За його словами, нова зустріч у Києві нині готується у новому форматі, відмінному від попередніх консультацій. «Ми готові до компромісів, але не дамо на себе тиснути»,— цитує слова Купріянова агентство «Інтерфакс».

Росія та Україна продовжують шукати рішення у газовій суперечці. Очікується, що нові перемовини відбудуться у Києві у суботу, 14 червня.

Як і раніше, на нових українсько-російських газових перемовинах має бути присутнім представник Єврокомісії. Водночас, як повідомив український міністр енергетики Юрій Продан, Росія лише попередньо погодилася на проведення нових переговорів. «Ми сподіваємося, що ці перемовини відбудуться сьогодні у Києві»,— сказав він агентству AFP вранці у суботу, 14 червня.

На попередньому раунді українсько-російських переговорів за посередництва ЄС цього тижня сторони не змогли дійти згоди. Росія запропонувала Україні знижку, завдяки якій ціна для Києва склала б 385 доларів за тисячу кубометрів газу, але Україна від пропозиції відмовилася. Київ наполягає на ціні у 268,5 доларів за тисячу кубометрів та на новому контракті.

Водночас «Газпром» знову переніс запровадження авансової оплати за зміст газу до України. Утім, російський концерн вимагає, щоб Україна до ранку 16 червня погасила заборгованість за російське «блакитне паливо» за листопад і грудень 2013 року обсягом 1,45 мільярда доларів США, а також сплатила 500 мільйонів доларів за зміст газу протягом квітня та травня цього року.

Тим іноді премʼєр-міністр України Арсеній Яценюк уже доручив профільним відомствам готуватися до припинення зміст газу з 16 червня. А міністерству юстиції доручено завершити підготовку до захисту інтересів України у газовій суперечці з Москвою у Стокгольмському арбітражі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!