Оновлені суди – ті самі обличчя?

Внести зміни до законодавства, щоб вдосконалити закон щодо відновлення довіри до судової влади, напередодні з’їзду суддів вимагають активісти ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Потребу докорінних змін у судовій системі визнає і міністр юстиції Павло Петренко. Про це він, зокрема, заявив, коментуючи звільнення з-під варти засудженого за вбивство екс-депутата Віктора Лозінського. Громадські активісти пропонують президентові Петру Порошенку законопроект «Про очищення влади», який передбачає перевірку усіх суддів, правоохоронців, співробітників СБУ та працівників усіх державних органів, починаючи з президента України, а також внесення змін до низки законопроектів для удосконалення заходів із відновлення довіри до судової влади.

​​Перед цим Верховна Рада ухвалила закон «Про відновлення довіри до судової влади». Він дав можливість звільнили керівництво основних складових системи українського правосуддя і дозволити суддям самим обирати собі очільників. Ті, однак, виявилися «консерваторами»: майже половина нових голів судів були на цих посадах і за режиму Януковича, зауважує один із авторів законопроекту позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко. Тому, на його думку, треба робити наступний крок.

Єгор Соболєв​​Комісія з люстрації суддів майже сформована — Соболєв

Водночас Єгор Соболєв, очільник Люстраційного комітету, якого де-юре донині не існує, говорить, що склад комісії, який перевірятиме суддів, уже майже сформовано. Вона складатиметься із 15 громадських активістів та суддів у відставці. Верховний суд та урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики Тетяна Чорновол вже затвердили своїх представників, справа за Верховною Радою. Водночас, за словами Соболєва, «очищувати» треба не тільки суди, а й профільний парламентський комітет.

​​

«Якщо впродовж наступного тижня парламентська більшість, яку очолюють люди, що прийшли на ці посади завдяки Майдану, не звільнять Сергія Ківалова, ми прийдемо і заберемо його з Ради самі», — заявив він.

Як раніше повідомлялося, 76 народних депутатів направили звернення до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону «Про відновлення довіри…» А очільник Харківської правозахисної групи Євген Захаров сказав Радіо Свобода напередодні, що згаданий закон не вплинув на корумпованість системи, і якщо раніше суди ухвалювали рішення під тиском влади, то тепер — під тиском натовпу.

Загалом нині в Україні працює до 9 тисяч суддів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!