Еттинґер: Газові переговори між Києвом та Москвою мають продовжитися в суботу

Єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер висловив сподівання, що переговори з урегулювання газової суперечки між Києвом та Москвою продовжаться 14 червня.

Переговори між Україною та Росією для вирішення газової суперечки мають продовжитися у суботу, 14 червня, вважає єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер. «Ми домовилися, що обидві делегації поговорять зі своїми президентами та прем’єр-міністрами, і це сталося вчора»,— розповів Еттинґер у п’ятницю, 13 червня, у Люксембурзі, повідомляє інформаційне агентство AFP.

З огляду на це єврокомісар припускає, що міністри енергетики обох країн, а також голови енергетичних концернів України й Росії відновлять переговори, аби використати перенесення терміну запровадження передоплати на російський газ для України.

Поки що переговори були безрезультатними

Нагадаємо, що переговори між Києвом і Москвою щодо нової ціни на російський газ для України, котрі перервалися 11 червня, поки що не увінчалися успіхом. У ході переговорів Росія запропонувала Україні знижку на газ у 100 доларів США, однак Україна, за словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, від цієї пропозиції відмовилася. Київ наполягає на ціні у 268,5 доларів за тисячу кубометрів газу та на новому контракті.

11 червня «Газпром» також укотре на тиждень переніс запровадження передоплати за зміст газу до України. До 10.00 (за центральноєвропейським літнім часом) 16 червня Україна має погасити заборгованість за російський газ за листопад і грудень 2013 року розміром 1,45 мільярда доларів США, а також сплатити 500 мільйонів доларів за зміст газу протягом квітня та травня нинішнього року. У разі запровадження передоплати Україна погрожує «Газпрому» позовом до Стокгольмського арбітражного суду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!