Порошенко якнайшвидше підпише Угоду про Асоціацію з ЄС

Петро Порошенко обіцяє повернути Україні Крим та гарантуватиме вільне використання російської мови на Сході. Угоду про Асоціацію з ЄС глава держави планує підписати якнайшвидше.

Новообраний президент обіцяє зберегти і зміцнити єдність України. Про це він заявив під час інавгурації в межах урочистого засідання Верховної Ради України у суботу, 7 червня. Порошенко переконаний, що компромісу в питаннях Криму, європейського вибору та державного устрою не може бути ні з ким.

Глава держави планує якомога швидше підписати Угоду про Асоціацію з ЄС. «Це перший крок до повноправного членства країни в Євросоюзі»,— зазначив Порошенко під час промови у парламенті.

Президент України упевнено заявив, що Україна залишиться унітарною державою. «Мрії про федералізацію не мають ґрунту в Україні»,— сказав він у своїй інавгураційній промові. Крім того, Порошенко обіцяє, що Крим залишиться у складі України. "Росія окупувала Крим, який був, є і буде українським. І вчора я про це твердо заявив російському керівництву в Нормандії на святкуванні 70-річчя: «Крим є буде українським. Крапка.»

Мир зі Сходом

Утім, глава держави обіцяє найближчим часом відвідати Схід України «з миром» та представити проект децентралізації влади. «З гарантією вільного використання у вашому регіоні російської мови. З твердим наміром не ділити українців на правильних і неправильних. З шанобливим ставленням до специфіки регіонів, права місцевих громад на свої нюанси в питаннях історичної памʼяті, релігійних традицій»,— зазначив Порошенко, звертаючись до жителів східних областей російською мовою.

Нагадаємо, у суботу, 7 червня, новообраний пʼятий президент України Петро Порошенко присягнув на вірність українському народові та офіційно став главою державою. «Зобовʼязуюся усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України»,— зазначив президент Порошенко під час присяги. Петро Порошенко переміг у першому турі на позачергових виборах президента України, що відбулися 25 травня 2014 року. Згідно з даними ЦВК, Порошенко набрав 54,7 відсотка голосів виборців. За нього проголосували 9 мільйонів 857 тисяч 308 громадян України з понад 18 мільйонів, які взяли участь у голосуванні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!