На Донеччині бойовики збили літак, а мешканці хочуть «гуманітарного коридору»

Донецьк — На Донеччині тривають бої близько Слов’янська. За інформацією штабу антитерористичної операції, бойовики ведуть обстріл із території церкви, в української армії є постраждалі. А над Слов’янськом у п’ятницю був збитий український літак. Тим іноді у Донецьку бойовики захопили відділення лікарні та обіцяють перетворити його на власний госпіталь. А українські силовики планують влаштувати для мешканців міст, де проходять бойові дії, «гуманітарні коридори», щоб люди могли виїхати.

На Донеччині є кілька міст, що потребують «коридорів» задля безпечного вивезення мешканців. В першу чергу це Слов’янськ, адже він оточений двома колами блокпостів — озброєних сепаратистів та українських військових, при цьому порушено транспортне зʼєднання з містом. Люди, яким вдалося залишити Слов’янськ, розповідають, що бажаючих поїхати у місті дуже багато, все-таки шляхи для «втечі» обмежені.

​​

Усі головні автошляхи з Донецька досі контролюються сепаратистами. Представники угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичною організацією, примусили у п’ятницю одного з основних провайдерів відключити низку українських телеканалів.

Також, цього ж дня озброєні представники «ДНР» захопили одне з відділень донецької лікарні імені Калініна, яка є чи не найбільшою медустановою міста. Деталі Радіо Свобода розповів прес-секретар обласної адміністрації Ілля Суздалєв.

«Сьогодні представники «Донецької народної республіки» захопили відділення, в якому обслуговуються працівники державних підприємств, установ та організацій. У цьому відділенні було здійснено евакуацію пацієнтів, які на той час перебували в приміщенні. Зараз туди доставлені шестеро поранених з «ДНР». Щодо подальшого використання цього приміщення у нас наразі інформації достеменної немає. Що стосується в цілому роботи лікарні, то вона здійснювалась у звичайному режимі», — зазначив Суздалєв.

Загалом за інформацією обласної влади, основна робота у них наразі сконцентрована навколо звільнення заручників, яких у «ДНР», за підрахунками голови обласної держадміністрації Сергія Тарути, понад 200 осіб. Тарута розповів, що позицію влади на переговорах представляє міський очільник Донецька Олександр Лук’янченко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!