Без «посадок» корупціонерів у нас нічого не вийде – Яценюк

За перші сто днів своєї діяльності чинному уряду вдалося відвернути дефолт. Саме це чи не найбільшим своїм досягненням у внутрішній політиці назвав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у звіті за перші три місяці роботи перед парламентом. Водночас, він наголошує на тому, що Кабмін спромігся розхитати корупційні піраміди на вищих ешелонах влади, хоча й визнає, що це лише «косметичний ремонт».

Корінь зла корупції сьогодні таємний на рівні середньої та нижчої ланки управлінців, переконаний прем’єр. Він обіцяє принципову протидію цій проблемі за одночасного дотримання неухильного курсу на євроінтеграцію, аж до набуття членства в ЄС. Арсеній Яценюк також закликав усіх до оптимізму: «через кров і біль» та завдяки єдності, за його словами, сьогодні формується українська нація.

З-поміж здобутків у внутрішній політиці перших ста днів Кабміну, сформованого після Майдану, його очільник Арсеній Яценюк відзначає те, що доходи на митниці за останні 5 місяців зросли на 13%, що ліквідовані відкати за повернення ПДВ підприємцям, поповнені газові сховища країни, куди наразі закачані 12 мільярдів кубометрів природного палива. Хоча визнає, що відбувся відтік депозитів із банківської системи на рівні 20%, через що в економіці бракує кредитних ресурсів.

Яценюк переконує, що також вдалося зруйнувати корупційні піраміди на верхніх ешелонах влади, однак на середньому й нижчому рівні «як крали, так і крадуть». У зв’язку з цим прем’єр пообіцяв «посадки».

Сергій Каплін​​

Народний депутат фракції УДАР, секретар комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Каплін у коментарі Радіо Свобода розповів: щодня до нього звертаються по 20 людей зі Сходу з проханням про допомогу у переселенні та вирішенні питань, пов’язаних із цим. Він переконаний, що уряд має знайти кошти для підтримки українців із Донецької та Луганської областей, які вимушені евакуюватися з-під обстрілів і вибухів. Депутат готує наразі звернення до уряду щодо організації допомоги переселенцям із двох східних регіонів.

Анатолій Кінах​​

Уряд не пояснив, як диверсифікувати ринки експорту — Кінах

Голова депутатської групи «Економічний розвиток» Анатолій Кінах у коментарі Радіо Свобода зауважує, що найслабкішим місцем звіту уряду є брак плану дій зі стимулювання економічної активності, росту й підтримки малого й середнього бізнесу.

​​

«Уряд не сформулював чіткі програмні дії зі створення умов для ділової активності, розвитку економіки України. Це стосується і внутрішнього ринку, і диверсифікації експорту, зважаючи на те, що ми втрачаємо величезні ринки на пострадянському просторі», — відзначає народний депутат.

Новообраний президент України Петро Порошенко одразу після виборів заявив, що не має наміру ініціювати зміну прем’єра після президентських виборів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!