Якщо провокації проти України триватимуть, «Група семи» готова, щоб Росія знову поплатилася – Обама

Брюссель — Українська-російська криза об’єднала найпотужніші держави світу проти російської протизаконної кровопролитної діяльності в Україні. Москву попереджають про можливість нових санкцій у разі продовження підриву української суверенності максимум через декілька тижнів. Водночас у Брюсселі відкидають кремлівську критику української антитерористичної операції, розцінюючи її як правомірну та зважену. Країни найпотужнішого світового клубу держав — «Групи семи», які сьогодні завершили свій саміт у Брюсселі, чітко дали зрозуміти Москві, чого від неї чекають.

Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей на саміті «Великої сімки» в Брюсселі, 4 червня 2014 року​​

«Ми не спостерігатимемо за дестабілізацією України місяцями» – Обама

Президент Франції Франсуа Олланд під час брифінгу на саміті «Великої сімки», в штаб-квартирі Ради ЄС в Брюсселі, 4 червня 2014 року.​​

Французький керівник зазначив, що мав на меті і припускає можливість зустрічі Порошенка та Путіна впродовж урочистостей. Так само інтригою покрита можлива зустріч президента Росії Путіна та лідера Сполучених Штатів Обами.

Чимало критики лунає на адресу президента Франції Олланда та лідера Великої Британії Камерона, які, попри міжнародні зусилля ізолювати Володимира Путіна, домовилися з ним про офіційні зустрічі.

Натомість британський прем’єр-міністр Девід Камерон каже, що на його думку такі перемови мати важливо. «Йдеться про важливий сигнал, який я донесу на зустрічі з Путіним увечері: те, що нині відбувається, неприпустиме. А по-друге, необхідні зміни. Дипломатія повинна мати можливість грати свою роль», — сказав Камерон. Він також наголошує, що російський керівник і новообраний президент України Петро Порошенко повинні налагодити належні відносини між своїми двома державами.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!