У Швейцарії заморожено 137 мільйонів євро на рахунках Януковича й Ко.

Швейцарія повідомляє про поступ у розслідуванні справ проти екс-президента України Віктора Януковича та його поплічників. Швейцарські банки заморозили 137 мільйонів євро.

У Швейцарії заблоковано загалом у перерахунку 137 мільйонів євро, які зберігаються на рахунках екс-президента України Віктора Януковича та його поплічників. Як повідомив у середу, 4 червня, глава департаменту міжнародного права МЗС Швейцарії Валентин Цельвеґер, йдеться про суми, заблоковані за розпорядженням швейцарської влади та прокуратури. Так, за розпорядженням уряду було заблоковано 55 мільйонів євро. Згодом прокуратура додала до цієї суми ще 82 мільйони євро.

Проти українців, які опинились у «чорному списку» Швейцарії, нині розлідується сім кримінальних справ, пише інформаційне агентство AFP. Екс-президента Януковича та його соратників підозрюють у відмиванні грошей. Цельвеґер визнав, що йдеться про відносно «скромні суми» з огляду на попередні повідомлення про мільярдні швейцарські статки екс-президента України та його оточення. Він повязав це з тим, що швейцарські банки мали дуже обережний підхід до українських вкладів, адже Україна широко відома завдяки «тотальній корупції».

Механізми проти диктаторів

Представник швейцарського міністерства закордонних справ нагадав, що рішення про замороження активів Януковича і його поплічників було ухвалене ще 26 лютого. Він звернув увагу на те, що вперше блокування рахунків відбулось того ж дня, випередивши навіть санкції ЄС та оголошені рішення Австрії та Ліхтенштейну. За словами Цельвеґера, така квапливість необхідна для того, аби зберегти інформацію для слідства та власне гроші, аби повернути їх народу, в якого вони були вкрадені.

Він наголосив, що «Швейцарія має достатньо досвіду замороження активів диктаторів та повернення їх в країни походження». За його словами, за останню чверть століття швейцарська влада повернула Нігерії, Перу, Гаїті та іншим країнам мільйони швецарських франків. У наявних кримінальних справах щодо українців застосовуються саме ці механізми.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!