Президент Польщі: «Не може бути свободи без солідарності з Україною»

Президент Польщі Броніслав Коморовський в урочистій промові заявив про солідарність з Україною та розповів, що мріє про примирення з Росією.

Президент Польщі Броніслав Коморовський висловив солідарність з Україною з боку польської держави. «Не може бути свободи без солідарності з Україною»,— сказав він у середу, 4 червня, під час урочистостей у Варшаві. Цього дня у Польщі відзначають 25-ту річницю перших вільних виборів після падіння комуністичного режиму. Таким чином президент Польщі перефразував відоме гасло «Не може бути свободи без Солідарності», яке увійшло в обіг одночасно з підйомом суспільно-політичного польського руху «Солідарність» у 1980-их.

Водночас Коморовський, у присутності обраного президента України Порошенка, сказав, що мріє про примирення своєї країни з Росією. Після зближення з Німеччиною та Україною в минулі роки примирення з Росією є ще одним викликом, передає слова президента Польщі інформаційна агенція epd.

Глава польської держави додав, що хоче разом із німецьким федеральним президентом Йоахімом Ґауком присвоїти автобану А2, який поєднує Варшаву з Берліном, назву «автобан свободи». Він сказав, що мріє про те, що одного дня ця траса пролягатиме і в східному напрямку, у бік Росії.

Урочистості у Варшаві

4 червня в Польщі тривають урочистості з нагоди 25-ої річниці парламентських виборів 1989 року, у яких брали участь і кандидати від опозиції. Профспілковий рух «Солідарність» показав тоді блискучі результати. Вільні, хоча й лише частково, вибори 1989 року, вважають вирішальною подією на шляху до встановлення демократії в Польщі.На урочистостях з цього приводу до Варшави прибула велика кількість державних лідерів. Серед них — президент США Барак Обама, федеральний президент Німеччини Йоахім Ґаук та обраний президент України Петро Порошенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!