ЄС закликає Росію приєднатися до вимоги припинити дії озброєних груп сепаратистів

"Ми стежимо за ситуацією в східній Україні з дедалі більшим занепокоєнням", - заявила речниця верховної представниці ЄС з питань політики безпеки та зовнішньої політики Кетрин Ештон у п'ятницю, 2 травня, у Брюсселі. Ця заява пролунала з огляду на проведення антитерористичної операції проти сепаратистів на сході України.

З огляду на сутички українських військ і проросійських сепаратистів на сході України ЄС знову закликав до "деескалації" кризи та якнайшвидшого виконання женевських домовленостей.

ЄС продовжує закликати Росію приєднатися до вимоги припинити дії озброєних груп сепаратистів і терміново виконати женевські угоди щодо виходу з кризи в Україні, передає слова представниці глави європейської дипломатії агентство "Інтерфакс-Україна".

За її словами, усі захоплені будівлі має бути звільнено, а усіх захоплених осіб, включно з військовими інспекторами ОБСЄ, яких незаконно утримують сепаратисти, мають відпустити, повідомляє інформаційне агентство dpa. Речниця Ештон також нагадала, що в Євросоюзі прагнуть, щоб майбутні президентські вибори в Україні були вільними та справедливими.

Підтримку Україні з боку ЄС висловив і президент Європейської Ради Герман ван Ромпей. Він заявив, що Євросоюз продовжить чинити тиск на Росію, якщо не буде знайдено мирного виходу з кризи в Україні шляхом переговорів. Про це він сказав, перебуваючи з візитом у Словаччині у п'ятницю, 2 травня. Євросоюз залишатиметься партнером для України в проведенні необхідних політичних та економічних реформ", - сказав президент Європейської Ради.

Коментуючи антитерористичну операцію в Україні, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що боротьба з тероризмом і забезпечення територіальної цілісності є обов'язком України й не порушує женевських угод. Про це керівник литовського МЗС написав у п'ятницю, 2 травня, на своїй сторінці у Twitter.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!