Єврокомісар Еттинґер: Євросоюз економічно підтримає Нафтогаз

Тристоронні газові переговори між Україною, ЄС та Росією, що відбулись у Варшаві у п'ятницю, 2 травня, завершилися безрезультатно. Російська сторона заявила, що може гарантувати безперебійні поставки газу до України та до європейських споживачів лише до кінця травня.

Євросоюз надаватиме економічну підтримку "Нафтогазу України". Про це заявив єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер на тристоронніх переговорах з газових питань у Варшаві.

Водночас єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер запевнив, що Європейський Союз готовий економічно підтримати "Нафтогаз України", повідомляє інформагенція Reuters. При цьому, за даними інформагенції "Інтерфакс-Україна", Еттинґер визнав, що "Нафтогаз України" не виконує своїх зобов'язань за договором про постачання російського газу.

Ще два раунди

Під час переговорів у Варшаві Москва озвучила загальну суму заборгованостей Києва за газ. Як твердять представники "Газпрому", станом на початок квітня Україна заборгувала російському газовому монополістові 3,5 мільярда доларів.

Міністр енергетики України Юрій Продан заявив у Варшаві про готовність Києва звернутися до арбітражного суду в разі, якщо з Москвою не буде досягнуто домовленостей про ціну на газ для України.

Очікується, що впродовж травня відбудуться ще два раунди тристоронніх переговорів із врегулювання газової суперечки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!