ОБСЄ і Росія підтверджують звільнення спостерігачів ОБСЄ

Проросійські сепаратисти відпустили військових інспекторів Організації з безпеки і співробітництва в Європі, які понад тиждень перебували у заручниках бойовиків. На своїй сторінці в соціальній мережі Twitter ОБСЄ підтвердила звільнення спостерігачів, повідомляє інформаційне агентство Reuters. Також Росія підвердила цей факт. За повідомленням агенції "Інтерфакс-Україна", про звільнення оголосив спецпосланець російського президента Путіна Володимир Лукін. За його словами звільнення відбулося "без будь-яких умов, як жест доброї волі".

Військових інспекторів ОБСЄ було звільнено у суботу, 3 травня, в Слов'янську. За повідомленням місцевих ЗМІ, звільнення координував спецпосланець Путіна.

Один зі звільнених інспекторів полковник Бундесверу Аксель Шнайдер у розмові з кореспондентом газети Bild сказав, що він тішиться звільненню. За його словами, умови їхнього утримання були більш-менш гідними, але інспектори застали й перестрілки останніх діб. Військовий сподівається якнайшвидше залишити Донецьку область і повернутися до Німеччини, повідомляє інформагенція dpa.

Понад тиждень у полоні

Самопроголошений "мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов заявив, що відпустив спостерігачів після святкування свого дня народження. "Як я їм і пообіцяв, ми відсвяткували мій день народження, і вони поїхали. Вони були моїми гостями", - цитує слова ватажка сепаратистів інформаційне агентство Reuters.

Як повідомлялося, 25 квітня на в'їзді до Слов'янська група невідомих зупинила автобус, в якому перебувала інспекційна група ОБСЄ, і відконвоювала його до міста. У складі групи - четверо представників ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії. Згодом військового спостерігача ОБСЄ зі Швеції, який страждає на цукровий діабет, було звільнено. Європейська сторона домагалася негайного звільнення інспекторів ОБСЄ. Взяття їх сепаратистами у полон засудив президент США Барак Обама.Під час спільного виходу до преси з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель у пятницю, 2 травня, він закликав Москву використати свій вплив на сепаратистів, аби звільнити учасників місії ОБСЄ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!