ЄС вимагає від Болгарії призупинити будівництво «Південного потоку»

Єврокомісія звернулась до Болгарії з вимогою призупинити роботу над газогоном «Південний потік», що є проектом Росії. У ЄС хочуть перевірити, чи не порушує це будівництво антимонопольне законодавство.

Єврокомісія вимагає від Болгарії призупинити будівництво газогону «Південний потік», який має на меті збільшення поставок російського природного газу до Європи в обхід України. У ЄС хочуть перевірити, чи не суперечить це будівництво, ініційоване російським державним концерном «Газпром», європейському праву, повідомила речниця Єврокомісії у вівторок, 3 червня.

Згідно з законодавством ЄС, компанії забороняється володіти розподільними мережами, якщо вона при цьому є постачальником газу, передає Reuters. Укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією договори щодо «Південного потоку» перевіряються в Євросоюзі на предмет відповідності європейському законодавству.

Нещодавно єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер заявив, що будівництво газопроводу залежить від повернення Москви у правове поле у звʼязку з українською кризою.

Залежна Болгарія

Що стосується Болгарії, то ця країна серйозно залежить від російського газу. В Софії «Південний потік» вважають пріоритетним проектом, який має забезпечити надійне газопостачання, зауважує Reuters. За допомогою цього газогону Росія прагне експортувати газ до країн Західної Європи в обхід території України.

«Газпром» планував, що «Південний потік» запрацює з 2017 року. Він має звʼязати Росію трубою з Болгарією, а далі гілками газ має піти до Греції, Італії, Сербії, Угорщини, Словенії та Австрії. За схожою схемою раніше будували газогін «Північний потік», який звʼязав російську Балтику з північчю Німеччини в обхід України.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!