Обама хоче витратити один мільярд доларів на безпеку в Східній Європі

Унаслідок кризи в Україні та погіршення відносин між Заходом і Росією США хочуть посилити присутність своїх військ у Європі. «Ми перевіряємо присутність наших військ у Європі з огляду на нові виклики безпеки на континенті»,— сказано в заяві, яку розповсюдила влада президента США в вівторок, 3 червня, в звʼязку з початком кількаденного візиту Барака Обами до Європи.

Через кризу в Україні США хочуть збільшити присутність своїх військ у Європі. Президент США Обама обіцяє країнам Східної Європи план посилення безпеки вартістю в мільярд доларів.

Як вказано в заяві, глава американської держави проситиме Конгрес про підтримку безпекових ініціатив у Європі на суму в один мільярд доларів. Серед іншого планується посилення участі військово-морських сил США в операціях НАТО, зокрема в Середземному та Чорному морях, повідомляє інформагенція Reuters.

Підтримка союзникам

Американська ініціатива в сфері безпеки стосовно Європи передбачає фінансування додаткових американських військово-морських, повітряних та наземних сил для підтримки «нових союзників» у Східній Європі, заявив Барак Обама в вівторок, 3 червня в Варшаві. Він також повідомив, що США мають намір допомагати підвищенню обороноздатності таких країн, як Україна, Грузія та Молдова, які не входять до НАТО, а також розвивати їхні можливості взаємодії зі Сполученими Штатами й Північноатлантичним альянсом, передає AFP. Напередодні США заявили про намір надати Україні допомогу з підвищення її обороноздатності на суму 18 мільйонів доларів.

Як і очікувалося, під час свого візиту до Варшави президент США підтвердив безпекові гарантії для Польщі та інших держав Східної та Центральної Європи. Зобовʼязання стосовно безпеки Польщі й інших союзників він назвав «наріжним каменем нашої власної безпеки», передає AFP. Польща стала першою країною, яку американський президент відвідує під час кількаденного візиту до Європи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!