Керрі вказав Лаврову на інформацію про чеченських бійців в Україні

Глава дипломатичного відомства Сполучених Штатів Джон Керрі стурбований інформацією про залучення проросійськими сепаратистами бійців з Чечні для участі в протистояннях на сході України. На це він звернув увагу очільника російського МЗС Сергія Лаврова під час телефонної розмови у четвер, 29 травня, повідомляє Reuters з посиланням на держдепартамент США.

Держсекретар США Джон Керрі у розмові з головою МЗС РФ Лавровим висловив стурбованість поширеною інформацією про залучення чеченських військових до дій сепаратистів на сході України.

Керрі закликав Росію вплинути на сепаратистів в Україні, аби ті склали зброю. Не оминув американський міністр закордонних справ і теми переможця президентських виборів в Україні Петра Порошенка. Він закликав Москву до співпраці з майбутнім українським президентом заради деескалації конфлікту.

Лавров, у свою чергу, наполягав на необхідності припинення антитерористичної операції та початку прямих перемовин із «представниками Південного Сходу» України, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на російське МЗС.

Днями низка ЗМІ повідомила про наявність серед озброєних сепаратистів на Донеччині бійців з Чечні. Зокрема, на відео, розповсюдженому американським телеканалом CNN, двоє озброєних бійців у Донецьку говорять про те, що є громадянами Російської Федерації та належать до так званих «кадировців». Як повідомляє інформаційне агентство dpa, глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров, у свою чергу, заявив, що інформація про відправку бійців до України не відповідає дійсності.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!