Порошенко: США та Європа мають створити з Україною безпекове об«єднання

Новообраний президент України Петро Порошенко вважає за доцільне створити безпекове обʼєднання, до складу якого входили б Україна, США та країни Європи. «Це необхідно для того, щоб захистити нашу країну також військовими засобами»,— заявив Порошенко в інтервʼю німецькій газеті Bild, повідомляє агенція dpa у четвер, 29 травня. За словами Порошенка, пакт про створення такого обʼєднання необхідно обговорювати уже сьогодні.

Про необхідність створення безпекового союзу за участі України, США та країн Європи, а також про майбутні перегвори з Володимиром Путіним новообраний президент України Порошенко розповів газеті Bild.

Водночас переможець президентських виборів в Україні виключив швидкий вступ України до НАТО, пояснивши це тим, що в Україні наразі відсутня та більшість, яка б підтримала це рішення.

Мир і стабільність — найважливіше

В онлайн-версії розмови з німецьким виданням Порошенко висловив переконаня, що мир в Україні настане уже в найближчі місяці, «якщо Росія буде до цього готова». Новообраний президент України заявив, що буде вести переговори з президентом Росії Володимиром Путіним з метою деескалації ситуації та забезпечення миру. «Коли і де відбудуться ці переговори, поки що не визначено»,— зауважив Порошенко.

Також з читачами газети Bild Порошенко поділився своїми найближчими планами. Він має намір здійснити першу президентську поїзду в межах України до Донецька, а на зовнішньополітичному рівні — до Польщі. «Для мене немає нічого важливішого, ніж мир і стабільність у регіоні Донецька»,— пояснив Порошенко. «Після цього нам треба сконцентруватись на економіці та боротьбі з корупцією»,— додав політик.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!