Огляд преси: «Захід має спонукати Росію до другої »перебудови"«

Криза в Україні вказує на недоліки Європи

Німецькі та австрійські газети коментують кризу в Україні на тлі виборів до Європарламенту. Чимало видань критикують позицію ЄС.

Газета Mittelbayerische Zeitung попереджає про небезпеку перетворення Луганщини й Донеччини на зону застиглого конфлікту:"Путін уже демонстрував у інших випадках, як від маленького полум´я розморожуються «заморожені конфлікти» і можна скористатися цим у потрібний момент. Якщо Захід та новий президент у Києві не будуть пильними, то Україна отримає свій заморожений конфлікт у Луганську та Донецьку. (…) Захід має робити ставку на те, щоб спонукати Росію до другої «перебудови». Якщо відтік капіталу звідти триватиме такими ж темпами, як це відбувається від початку кримської кризи, то тиск щодо перебудови держави зростатиме швидше, ніж цього очікують песимісти".

Видання Frankfurter Rundschau на тлі кризи в Україні критикує Євросоюз:"У неділю на вибори підуть і європейці. Є побоювання, що цього разу праві євроскептики отримають багато голосів. Це чіткий симптом того, що ЄС не вдається прищепити власним громадянам такі цінності як демократія, солідарність і права людини. Як же тоді Євросоюз може переконати у цих цінностях українців та росіян? Існує розбіжність між тим, чим Європа хотіла б бути, та її фактичним станом. Кризи на кшталт української дають шанс це розпізнати. Важливий висновок минулих трьох місяців такий: європейцям потрібно пройти ще довгий шлях, перш ніж вони зможуть бути прикладом".

Газета Allgemeine Zeitung Mainz коментує українську кризу на тлі виборів до Європарламенту, які в Німеччині відбудуться 25 травня:"Скидається на те, що Європа в українській кризі безсила. Так, Європі дуже важко впоратися з кривавою політикою Путіна. Чому дивуватися, якщо колись радянські країни на кшталт Польщі, Естонії, Латвії чи Литви мають зовсім інший погляд на кризу, ніж колишня фронтова держава Німеччина. Знову ж таки, наша позиція, орієнтована на розмова, зовсім не така, як у Португалії чи Іспанії. Досягнення Європи в цьому конфлікті полягає в тому, що ЄС не дозволив ані США, ані Росії втягнути себе в нову «холодну війну». Досягнення об´єднаної Європи видно, перш за все, у тому, що всі сепаратистські конфлікти в її межах — в Південному Тиролі та Країні Басків, у Північній Ірландії та на Корсиці — врешті-решт вирішувалися мирно. Європа як прецедент. Якщо заради цього не варто йти голосувати, то задля чого ж тоді?"

Конкретні вирішення проблем

Австрійська Der Standard коментує виборчу боротьбу в ЄС: «Тематично виборча боротьба жодних сюрпризів не принесла. Фінансова криза вже не має гостроти попередніх місяців, через кризу в Україні зовнішня політика не відігравала майже ніякої ролі. З чого складається Європа? Про це дискутувалося занадто мало. Пронизливе натхнення Європою не зайняло свою позицію».

Газета General-Anzeiger : «Самих лише заклинань про спільні цінності недостатньо. Європа мусить надати конкретні відповіді на цілу купу нагальних побутових проблем від спустошливого молодіжного безробіття в південноєвропейських країнах до кризи в Україні. Глибоке переформування на вершині (Європейського — Ред.) Союзу із президентом Єврокомісії, обраним громадянами, може бути шансом примирити Європу з багатьма її критиками».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!