На саміті ЄС 27 травня розглянуть подальші санкції проти Росії

Країни Євросоюзу шукають спільну позицію щодо запровадження економічних санкцій проти Росії, якщо вона намагатиметься зірвати вибори президента в Україні.

Найжорсткішими санкціями може стати тимчасова заборона імпорту російського газу та нафти, а також заборони у сфері фінансових операцій. Про це у п´ятницю, 23 травня повідомляє Reuters із посиланням на європейських дипломатів високого рангу.

Серед трохи м´якших санкцій, які розглядають у ЄС,— обмеження торгівлі та введення ембарго на зброю для Росії. Запровадження економічних санкцій може початися з обмеження імпорту російських товарів класу «люкс» — горілки, ікри та діамантів.

Розмови будуть, але рішень не очікується

На саміті 27 травня глави держав та урядів ЄС обговорюватимуть результати виборів до Європарламенту та президентських виборів в Україні. На цій зустрічі обговорюватимуть в санкції, однак конкретних рішень про це не очікується, повідомляє Reuters із посиланням на дипломатичні кола.

Негативних наслідків для кон´юнктури через санкції остерігаються, перш за все, у південноєвропейських країнах, зауважує інформагенція. Досі ЄС та США запровадили санкції проти конкретних осіб та фірм із Росії та України. Перелік тих, кому заборонено в´їзд до Європи та США і чиї закордонні рахунки заморожено, нині налічує 61 особу, нагадує dpa.

Росію закликають не перешкоджати виборам в Україні

Німецька канцлерка Анґела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд укотре попередили Росію про наслідки — економічні санкції,— якщо вона намагатиметься зірвати президентські вибори в Україні.

На тому, що президентські вибори в Україні повинні відбутися без перешкод, наголосила також верховна представниця ЄС із питань зовнішньої політики й політики безпеки Кетрин Ештон. У своїй заяві у п´ятницю, 23 травня, очільниця європейської дипломатії підкреслила, що результати цих виборів мають поважати всі сторони. «ЄС звертатиме особливу увагу на позицію та поведінку всіх сторін та міжнародних партнерів»,— наводить слова Ештон інформагенція AFP.

У свою чергу російський президент Володимир Путін заявив у п´ятницю, 23 травня на Петербурзькому економічному форумі, що Росія поважатиме вибір українців. Водночас помічник президента РФ Андрій Білоусов повідомив у той же день, що в російської влади є чіткий план реагування на кожен із можливих видів санкцій, передає «Інтерфакс».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!