Путін: Ми з повагою поставимося до вибору українців

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв з повагою поставитися до вибору українського народу за результатами президентських виборів у неділю, 25 травня. Водночас він підкреслив проблематичність самих виборів.

Керівник Кремля Володимир Путін сказав, що «з повагою поставиться до вибору українського народу» за результатами голосування на виборах президента України найближчої неділі. «Ми також хочемо, аби нарешті настав хоч якийсь спокій»,— цитує слова російського президента 23 травня на Петербурзькому економічному форумі інформаційне агентство «Интерфакс».

Путін, водночас, додав, що у Росії будуть ретельно «дивитися, що відбувається». Кремлівський господар не оминув у черговий раз висловити позицію РФ щодо проблематичності самого факту українського голосування. За його словами, набагато «розумніше» було б зробити те, про що колись домовлялися екс-президент Віктор Янукович з представниками тодішньої української опозиції. В угоді, підписаній 21 лютого на тлі кривавих подій у столиці України, йшлося про проведення референдуму, ухвалення нової конституції та формування нових владних органів на основі нового українського основного закону.

Виступаючи на відкритті економічного форуму, Путін зачепив, зокрема, й тему нинішньої «газової кризи» між Росією та Україною. Російський президент закликав уряд у Києві сплатити борги України за російський газ, які буцімто сягають 3 мільярдів доларів США. Українська сторона сплачувати заборгованість, як відомо, відмовляється, адже не погоджується з ціною на «блакитне пальне», на основі якої виставлений рахунок.

Нагадаємо, раніше з закликом цінувати волевиявлення українців на виборах президента до Путіна звернулася канцлерка ФРН Анґела Меркель. У газетному інтервʼю Меркель звернула увагу на те, що російському державному керівництву, звичайно, дуже важко вдається визнати, «що суверенна держава Україна іде своїм власним шляхом, який вона обрала сама».В.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця привітав заяву Путіна про його готовність співпрацювати з новим керівництвом України після виборів президента. «Якщо це дійсно відбудеться, то ми будемо не лише вітати заяву Росії, але й конкретні дії Росії з визнання українського уряду і налагодження співпраці з легітимним українським урядом і президентом»,— сказав Дещиця в інтервʼю «Интерфаксу» в Києві.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!