Меркель використовує тему України у виборчій боротьбі

Канцлерка ФРН Анґела Меркель звернулася до німецьких громадян із закликом взяти участь у виборах до Європарламенту в неділю, 25 травня. Стимулом для участі у виборах вона назвала й українську кризу.

За кілька днів до проведення в Німеччині виборів до Європарламенту федеральна канцлерка Анґела Меркель звернулася до громадян країни із закликом прийти на виборчі дільниці й віддати свій голос. На її думку, українська криза «надзвичайно чітко продемонструвала, яку цінність має той факт, що Євросоюз є територією миру, свободи та громадянських прав», сказала очільниця федерального уряду в інтервʼю німецькій газеті Passauer Neue Presse.

Для багатьох людей мирне європейське співтовариство сьогодні є звичайним явищем, сказала Меркель. Проте вона наголосила, що «це європейське досягнення має підтримуватися з покоління у покоління».

ЄС і українське питання

Водночас канцлерка спростувала закиди колишніх канцлерів Гельмута Шмідта та Ґергарда Шредера щодо помилок, яких начебто припустився ЄС у його політиці щодо України. Колишній президент України Віктор Янукович протягом кількох років вів перемовини з ЄС про підписання угоди про асоціацію, наголосила Меркель. Тому бажання з боку «вільної та суверенної України» завжди були для ЄС мірилом в ухваленні тих чи інших рішень. Водночас канцлерка нагадала, що увесь цей час Євросоюз, окрім цього, паралельно вів діалог із Москвою.

Вибори до Європарламенту стартували у четвер, 22 травня. Першими почали голосувати громадяни Великобританії та Нідерландів. У всіх країнах ЄС вибори проходитимуть у період до неділі, 25 травня.

У ЄС багато хто побоюється, що за підсумками цих виборів до Європарламенту загалом різко посиляться позиції правоекстремістських та популістських партій, зазначає агентство dpa.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!