У РПЦ представника Константинополя назвали душевнохворим через заяву про УПЦ МП

Прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков угрубій формі відреагував на слова архієпископа Константинопольськоїправославної церкви Іова (Гечі) про те, що УПЦ МП в Україніприпинила існування після рішень Константинопольського синоду. Проце він написав на своїй сторінці в Facebook.

У РПЦ представника Константинополя назвали душевнохворим через заяву про УПЦ МП

“Звучать дуже тривожні заяви архієпископа Іова (Гечі). Ми серйозно стурбовані станом його душевного і духовного здоров’я. При необхідності ми готові допомогти побратимові з лікуванням або з направленням його на навчання в одну із семінарій нашої Церкви”, — написав священник.

Раніше архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я, який займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Іов (Геча) з в інтерв’ю українській службі BBC заявив, що скасуванням акту 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні.

“З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні згідно з цим рішенням синоду де-факто є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер мають чекати директиви Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування”, — сказав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!