Дружина Шевцова, чий бізнес помітили у схемах фінансування "ДНР"/"ЛНР“, вирішила судитися з журналістами за свою честь

Альона Шевцова (Дегрік) — дружина Євгена Шевцова, обраногозовнішньою конкурсною комісією ДБР на посаду керівника Першогоуправління організації досудових розслідувань — вирішила посудитисяз журналістами за свою честь і гідність, повідомляє .

Дружина Шевцова, чий бізнес помітили у схемах фінансування "ДНР"/"ЛНР“, вирішила судитися з журналістами за свою честь

У своєму позові вона висловила претензії до заяви члена внутрішньої комісії ДБР Олександра Леменова, який назвав статки родини Шевцових “фантастичними” і якого процитувало у липні поточного року.

“Пана Трубу попросимо звернути особливу увагу на тих, хто буде очолювати профільні управління, особливо слідче управління... Переглядаючи біографії та статки, мене здивувало кілька прізвищ, на які я би дуже хотів звернути увагу. В першу чергу це Євген Шевцов. Ніякої фантазії не вистачає на те, як могли розвиватися кар’єри його та його дружини, адже люди — з фантастичними статками”, — йшлося у заяві Леменова.

Не до вподоби Шевцовій й заява Мустафи Найєма, який тоді ж назвав прізвище її чоловіка серед тих претендентів на посади у ДБР, до кого виникли запитання, зокрема щодо походження статків.

Шевцова вважає також недостовірною інформацію інших ЗМІ про те, що родина володіє земельною ділянкою в елітному селищі під Києвом, автомобілями Range Rover та Mercedes-Benz GL 350; у чоловіка було задекларовано корпоративні права на 7 млн грн, а сама вона мала зв’язок із колишнім очільником ДФС Романом Насіровим, від якого, вірогідно, має дитину.

В обгрунтування своїх вимог Альона (Дегрік) Шевцова зазначає, що з 2015 року перебуває у шлюбі з Шевцовим, а відтак вже не Дегрік, як це було зазначено в новині .

“Позивач, а саме Шевцова Альона Володимирівна, з 2015 року перебуває у шлюбі з Шевцовим Євгеном Олександровичем, що підтверджується свідоцтвом про шлюб та свідчить про те, що Відповідач, публікуючи інформацію щодо особи на ім’я "Олена Дегрик", не здійснює її перевірку на предмет достовірності”, — вважає адвокат Шевцової і намагається переконати в цьому суд.

Також представники позивачки допускають, що не перевірив декларацію їх родини під час публікації тези про наявність у 2016 році у її чоловіка корпоративних прав на суму понад 7 млн грн.

Тож, користуючись нагодою уточнюємо, що ЗМІ, на яких посилалося в данному випадку — мали цілком достовірну інформацію, адже у поданій Євгеном Шевцовим декларації за 2016 рік вказано вартість його корпоративних прав на суму 7,3 млн грн.

Дружина Шевцова, чий бізнес помітили у схемах фінансування

Цікаво, що у своїй заяві Шевцова запевняє, що її бізнес ТОВ “ФК” “Леогеймінг” та ТОВ “Лео Партнерс” не фігурує у судових рішеннях, які б підтверджували незаконність доходів.

Але в Реєстрі судових рішень є дещо інша інформація і стосується вона кримінального провадження слідчих СБУ, які вказали “Лео Партнерс” як один з можливих елементів незаконної схеми фінансування бойовиків "ДНР"/"ЛНР".

Так, в кримінальному провадженні № 22017000000000064 від 20 лютого 2017 року, яке розслідує Головне слідче управління СБ України вказано, що у 2016 році українські представники російської компанії “Webmoney” в Україні, спільно із невстановленими особами, які перебувають на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, організували протиправний механізм переправлення титульних знаків “Webmoney”.

В подальшому титульні знаки конвертували в іноземну валюту та обготівковували на територіях підконтрольних незаконним збройним формуванням “ДНР/ЛНР”, з метою фінансування та матеріального забезпечення діяльності активних членів вказаних терористичних організацій, а також виводу грошових коштів за кордон, зазначають слідчі.

“Службові особи компанії „Вебмані.Юей“ та афілійованих комерційних структур, окрім їх створення та управління, здійснюють контроль та моніторинг над переведенням титульних знаків між усіма електронними гаманцями платіжної системи, у тому числі і „валютними“. Також, за допомогою захищених способів зв’язку, вказані особи здійснюють організацію та обмін тіньової звітності між іншими учасниками протиправного механізму”, — зазначено у матеріалах СБУ.

За даними слідчих, протиправна схема організована на території Донецької, Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей посадовими особами низки юридичних осіб, які нібито здійснюють представництво російської платіжної системи “Webmoney” на території України, зокрема ТОВ “Лео Партнерс”.

Дружина Шевцова, чий бізнес помітили у схемах фінансування

Керівник вказаної компанії — Альона Шевцова, засновник — кіпрська "Компанія ЛЕО ПАРТНЕРС (СІВАЙ) ЛІМІТЕД) з невизначеним кінцевим бенефіціаром в Єдиному державному реєстрі (за даними Youcontrol).

Варто зазначити, що на даний час у Реєстрі відсутні матеріали, які би свідчили про закриття вказаного кримінального провадження. Тож, редакція направила запит до СБУ для уточнення цієї інформації, і оприлюднить її, як тільки отримає результат.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!