Експерт розповів, які обмеження може містити Томос для України

Вірогідність визнання автокефалії православної церкви в Україніпрактично безсумнівна, однак Вселенський патріархат може закласти вдокумент про визнання автокефалії певні умови. Які саме вексклюзивному коментарі пояснив Релігієзнавець, директор Центрурелігійної безпеки Дмитро Горєвой.

Експерт розповів, які обмеження може містити Томос для України

Він зауважив, що умови, які міститиме у собі Томос спрогнозувати складно але, цілком ймовірно, що Константинополь захоче посилити свій вплив.

“Скоріш за все, Константинополь намагатиметься прописати деякі запобіжники незалежності для посилення власної ролі. Наприклад, що святе миро Київ отримуватиме від Вселенського патріарху. Миро — це речовина необхідна для здійснення церковних Таїнств — передусім Хрещення. У випадку церковних конфліктів, таким чином, можна шантажувати сторону, яка залежить від тебе у плані отримання святого мира. Проте, як ми знаємо з історії, в давній Київській митрополії існувала традиція власного мироваріння. Православні сподіваються, що Константинопольська Церква-Мати зважатиме і поважатиме історичні традиції православної церкви в Україні”, — пояснив Горевой.

Також, за його словами, Вселенський патріархат може прописати необхідність апеляції та консультації щодо міжправославних питань до його престолу.

“Такі умови є, наприклад, в Томосі Чеської Церкви”, — додав Горевой.

Нагадаємо, вчора, 9 жовтня, у Константинополі почався Синод Вселенського патріархату на якому буде обговорюватися питання надання автокефалії православній церкві в Україні.

Призначені в Україну екзархи Вселенського патріархату архієпископ Даниїл Памфілійський зі США та єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади прибули сьогодні на засідання священного Синоду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!