В УПЦ КП розповіли про "дорожню карту" до Томосу про автокефалію

За так званою дорожньою картою до отримання автокефаліїПравославною церквою в Україні після відповідного рішення синодуВселенського патріархату у Києві ще має відбутися собор за участюархієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП щодо утворення єдиної помісої УПЦта обрання предстоятеля, на посаду якого в УПЦ КП висуватимутькандидатуру Патріарха Філарета, а потім - отримання Томоса якдокумента. Про це заявив у Facebook речник УПЦ КП ЄвстратійЗоря.

В УПЦ КП розповіли про "дорожню карту" до Томосу про автокефалію

"Хотів би ще раз нагадати "дорожню карту" до Томосу: 1. Рішення синоду Вселенського патріархату про надання Томосу про автокефалію. 2. На основі цього рішення - скликання та проведення у Києві собору з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об‘єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля (ми будемо висувати та підтримувати Патріарха Філарета). 3. Отримання Предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти)", - повідомив Євстратій Зоря.

Нагадаємо, зі слів речника УПЦ КП, 10 жовтня екзархи Вселенського патріарха звітуватимуть у Стамбулі на засіданні синоду Константинопольського патріархату, і лише після цього можливе обговорення питання Томосу для Української православної церкви.

Напередодні у Стамбулі розпочалося засідання синоду Константинопольського патріархату.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!