Православна церква Сирії та Близького Сходу "підтримала РПЦ у питанні обговорення автокефалії УПЦ"

Синод Антіохійської православної церкви закликав вирішуватипитання про можливе надання автокефалії в Україні шляхом скликаннязборів предстоятелів всіх помісних церков (Синаксисі) длязбереження єдності православ’я та вирішив підтримати позицію РПЦ.Про це йдеться у відповідній заяві, опублікованій в суботу,повідомляє .

Православна церква Сирії та Близького Сходу "підтримала РПЦ у питанні обговорення автокефалії УПЦ"

“Православна Антіохійська церква просить Його Святість Вселенського патріарха, щоб він скликав термінове зібрання предстоятелів помісних церков для обговорення змін, що відбуваються в православному світі, видачі автокефалій новим церквам і для вироблення спільних рішень, перш ніж приймати фінальну резолюцію з цього питання”, — йдеться в тексті заяви.

Антіохійська церква висловила стурбованість у зв’язку з розвитком ситуації в Україні і наголосила на необхідності збереження єдності православ’я шляхом прийняття узгодженого рішення з даного питання.

“Будь-яка пропозиція для вирішення проблеми отримання автокефалії для певної церкви повинна бути погоджена з православною еклезіологією (розділ християнського богослов’я, що вивчає природу і властивості церкви) і з принципами консенсусу, досягнутими раніше усіма церквами, тобто узгоджено з церквою-матір’ю або за згодою всіх православних церков з цією пропозицією”, — наголошується в заяві.

Антіохійська церква “відкидає принципи утвердження нової церкви в межах канонічних кордонів існуючих патріархатів або автокефальних церков як метод для вирішення конфліктів”, оскільки “історія показує, що ці політичні пастки послаблювали православну церкву і реально дієву православну єдність в світі”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!